Nietypowe zdarzenie miało miejsce w Nowej Rudzie, gdzie celem złodzieja stał się kwiatomat, a skradzionym mieniem – bukiety kwiatów.
Do zdarzenia doszło w Nowej Rudzie, gdzie 33-letni mężczyzna włamał się do kwiatomatu, zabierając zawartość skrytek. Jak się okazało, łupem złodzieja padło… kilka bukietów kwiatów. Po dokonanym włamaniu sprawca udał się do pobliskiego sklepu, gdzie rozdawał skradzione kwiaty przypadkowym kobietom. Zaskoczone panie nie spodziewały się, że gest uprzejmości ma swoje mroczne tło. Dzięki szybkiej reakcji noworudzkich policjantów mężczyzna został zatrzymany po kilkunastu minutach po zdarzeniu. Wartość strat jakie powstały z uszkodzenia kwiatomatu oszacowano na 80 tysięcy złotych. Po przebadaniu trzeźwości sprawcy okazało się, że ma on 1,4 promila alkoholu w swoim organizmie.
33-latek ma na swoim koncie jeszcze inne przestępstwa, których dopuścił się w ubiegłym miesiącu. Policjanci udowodnili zatrzymanemu, że pod osłoną nocy zdewastował zaparkowany na poboczu drogi karawan. Mężczyzna z pojazdu wyrwał lusterka, kopiąc uszkodził karoserie, a następnie ukradł tylną tablicę rejestracyjną, powodując straty w wysokości kilkunastu tysięcy złotych. Podejrzany usłyszał zarzuty przestępstw, za które odpowie karnie już przed sądem.
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego kłodzkiej komendy zatrzymali kobietę na gorącym uczynku przestępstwa kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.
Pomimo wielu apeli policji, a także kontroli stanu trzeźwości, nadal na drogach powiatu kłodzkiego poruszają się osoby, które kierują pojazdami w stanie nietrzeźwości, powodując zagrożenie na drodze. Na terenie Gminy Kłodzko policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującą samochodem osobowym. Po przebadaniu kobiety na zawartość alkoholu policjanci stwierdzili, że jest nietrzeźwa i ma 1,13 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze uniemożliwili nietrzeźwej kobiecie dalsze kierowanie pojazdem. Teraz 51-latka usłyszy zarzuty przestępstwa kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.
W świetle obowiązujących przepisów za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub po użyciu innego, podobnie działającego środka, grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, 5 tysięcy złotych kary oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 10 lat. Stan po użyciu alkoholu zdefiniowany został w ustawie, jako „stan który zachodzi, gdy zawartość alkoholu w organizmie osoby badanej wynosi lub prowadzi do stężenia we krwi od 0,2 ‰ do 0,5 ‰ alkoholu, albo obecności w wydychanym powietrzu od 0,1 mg do 0,25 mg alkoholu w 1 dm3.” Natomiast stan nietrzeźwości występuje wówczas kiedy zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 ‰ lub prowadzi do stężenia przekraczającego tę wartość, lub zawartość alkoholu w 1 dm3 wydychanego powietrza przekracza 0,25 mg albo prowadzi do stężenia przekraczającego tę wartość.
Poprzez: dolnoslaska.policja.gov.pl