KłodzkoVIDEO

Wejdź do „Białej Lokomotywy” – tu poznasz smak kawy i nie zapomnisz go [VIDEO]

0

„Biała Lokomotywa” – to kawiarnia w Nowej Rudzie, do której prowadzić może zbieg okoliczności, zachęta jej bywalców, a na pewno uwodzicielski aromat kawy unoszący się w jej wnętrzu.

Sposób przygotowania i podawania kawy w tym miejscu nie pozwala mieć wątpliwości, że mamy do czynienia z celebracją. Kawa zaskakuje tu każdego, kto nie jest przyzwyczajony do jej najwyższej klasy i do jej najbardziej starannego serwowania – mówi nam o tym maestro-barista, gospodarz i twórca noworudzkiej „Białej Lokomotywy” Leszek Kopcio. Kawa jest pretekstem dla rozmowy, tworzy aurę spotkań i jest swego rodzaju zabawą w zaskakiwanie ludzkiej wyobraźni – opowiada „kaworób z Nowej Rudy”, jak skromnie mówi o sobie Pan Leszek. Zobacz nasze video.

Każdy, kto przyjeżdża do Nowej Rudy lub przez to miasto przejeżdża, zatrzymując się w „Białej Lokomotywie” szybko dochodzi do wniosku, że właściwie celem podróży była… kawa, ale też niezwykłe lody czy słodkie wypieki. Podobnie jak w Cafe Pod Krzywą Wieżą w Ząbkowicach Śląskich, gdzie byliśmy niedawno, w Nowej Rudzie można się też napić tzw. „małej czarnej” w absolutnie niecodziennym anturażu. Teraz zatem nie wahajcie się i wchodźcie do „Białej Lokomotywy”.

Dariusz Nowakowski

Komentarze

Zostaw swój komentarz