Policjanci na terenie powiatu kłodzkiego zatrzymali mężczyznę, który w trakcie kłótni dwukrotnie ugodził nożem drugiego mężczyznę. Pokrzywdzony 24-latek z obrażeniami ciała zagrażającymi jego życiu trafił do szpitala.

Mundurowi już po kilku godzinach od zdarzenia zatrzymali 28-letniego podejrzewanego o ten czyn. Ponadto przy mężczyźnie znaleźli kilka porcji narkotyków. Policjanci z Kłodzka zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie zabójstwa 24-letniego mieszkańca powiatu kłodzkiego. Podejrzany w prokuraturze usłyszał już zarzut, a sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt.

Na bazie zgromadzonego materiału dowodowego sąd zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna działał w warunkach powrotu do przestępstwa i był już wcześniej karany za inne przestępstwa. Za usiłowanie zabójstwa grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Obok normalnej codziennej służby na rzecz porządku publicznego, kłodzcy policjanci, wspólnie ze Strażą Miejską, Inspekcją Transportu Drogowego oraz z żołnierzami Wojsk Ochrony Terytorialnej dbają o bezpieczeństwo mieszkańców wykonują szereg działań mających na celu ochronę zdrowia mieszkańców.

Prowadzone są kontrole osób poddanych obowiązkowej kwarantannie, rozpowszechniane są komunikaty dotyczące konieczności pozostania w domach. Wszystkie działania prowadzone przez funkcjonariuszy mają na celu zapewnienie bezpieczeństwo mieszkańcom i maksymalnie ograniczyć ryzyko zakażenia i rozprzestrzeniania się epidemii.

Mundurowi kontrolują ulice, parki, pobliża sklepów oraz miejsca gromadzenia się młodzieży w ramach obostrzeń dotyczących przemieszczania się. Wszystko po to, żeby zminimalizować rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa.

Poprzez: KPP Kłodzko

Komentarze

Zostaw swój komentarz