Od kilku dni mieszkańcy powiatu kłodzkiego – i nie tylko – zaangażowali się w zbiórkę pieniędzy dla chorej na wyjątkowo rzadkiego guza mózgu 18-letniej Julii Kuczały.

Julia mieszka w Radkowie, uczy się w Kłodzku – uczęszczała do Gimnazjum Nr 1 im. Adama Mickiewicza, naukę kontynuowała w Zespole Szkół Alternatywnych w Kłodzku. Dziewczyna jest już po operacji, przebywa obecnie w szpitalu w Warszawie. Tylko od nas zależy, czy wyjedzie do USA, gdzie poddana zostanie nowoczesnej i skutecznej terapii.

Trwa wyścig z czasem! Do końca września trzeba zebrać 3,5 mln zł, brakuje jeszcze 2 mln zł! Czas jest tutaj niezmiernie ważny! Rzadkiego, bardzo złośliwego raka mózgu – pineoblastomę – wykryto u Julki w kwietniu tego roku, w szczycie epidemii koronawirusa.

Szansą na życie młodej dziewczyny, która dopiero wkracza w dorosłość jest seria autologicznych przeszczepów szpiku, które przeprowadzane są w klinice Nationwide Childrens Hospital w Ohio, u jednego z najwybitniejszych onkologów dziecięcych w USA, prof. Jonathana Finlay’a. Jest to nowoczesne i skuteczne leczenie, niestety bardzo drogie. Życie Julii wycenione zostało na 3,5 mln zł. Kilka dni temu, 31 lipca br. pojawił się apel rodziców Julii o pomoc w zebraniu potrzebnej kwoty na leczenie córki (18 lat to nie wiek, by umierać – Julka walczy z guzem mózgu! Pomocy!).

Na odzew nie trzeba było długo czekać! Niemal natychmiast ruszyła wielka, społeczna akcja, która z godziny na godzinę rozkręca się coraz bardziej. Na facebooku powstała grupa Armia Aniołów Julii Kuczały, gdzie trwają licytacje na rzecz Julki, wystawiane zarówno przez osoby prywatne jak i firmy z regionu. Można wylicytować tutaj m.in. przejażdżki samochodami off-roadowymi, obrazy, biżuterie, suknie ślubne, książki, vouchery na zabiegi, sesje tatuaży, sesje zdjęciowe, jest nawet możliwość namalowania muralu. Równolegle do działań „online” odbywają się lub są w najbliższych dniach planowane także działania „w realu”.

Do akcji dołączyły restauracje lokalne, które deklarują wpłatę dochodów z całego dnia na konto Julii, do działań włączają się lokalne samorządy, drużyny piłkarskie, ośrodki kultury, a nawet wędkarze. W najbliższą środę Piast Nowa Ruda zagra mecz piłki nożnej z Lechią Dzierżoniów, a część kwoty ze sprzedaży biletów trafi na konto Julii na siepomaga.pl. Podczas meczu przeprowadzona zostanie również zbiórka pieniędzy na leczenie Julii. W Radkowie trwają kiermasze, ośrodek kultury w gminie wiejskiej Kłodzko rozpoczyna akcję zbierania nakrętek dla Julii. Wsparcie, prawdopodobnie w formie challengu planują Uzdrowiska Kłodzkie, a w formie pikniku organizatorzy Wambierzyckiego Balu Charytatywnego.

Dużo się dzieje i będzie działo w najbliższych dniach. Wydarzenia śledzić można na grupie na facebook’u: Kotlina Kłodzka – Pomagamy tak po prostu. Zbiórkę pieniędzy uruchomiła także Fundacja Razem Możemy Więcej przy Domu Dziecka w Kłodzku – wpłat można dokonywać TUTAJ.

Kwota na koncie Julii rośnie z godziny na godzinę (obecnie to prawie 900 tys. zł), ale nadal potrzebnych jest ponad 2 mln zł! Czas zakończenia zbiórki to koniec września. Posłuchajcie Julii…

 

Udostępnione poprzez: 24klodzko.pl

1 Komentarze

  1. […] Julia Kuczała poinformowała dzisiaj, że właśnie podpisano kontrakt z kliniką w St. Louis, która przedstawiła mniejszy kosztorys leczenie chorej na złośliwy nowotwór mózgu 18-latki. O walce z czasem, aby móc ratować życie i zdrowie młodej mieszkanki Radkowa pisaliśmy w naszym portalu. […]

Zostaw swój komentarz