Budynek dawnego szpitala przy ulicy Westerplatte odżyje. Wrocławska spółka developerska zamierza przekształcić zespół obiektów i ich otoczenie w nowoczesne osiedle mieszkaniowe o klasie apartamentowej.

Obszar, który od dłuższego czasu był niezagospodarowany i przeszedł rozległy pożar w 2017 r., przez najbliższe dwa lata przejść ma głęboką metamorfozę. W gmachu szpitala powstać mają eleganckie mieszkania. Na działce planowane jest wybudowanie kolejne budynki. Powstać też mają tam parkingi podziemne dla mieszkańców osiedla i pojawić się ma zieleń towarzysząca oraz mała architektura.

Zamawiam mieszkanie, gdzie były sale porodowe, żyć tam, gdzie się przyszło na świat. …bezcenne – napisał jeden z internautów pod wpisem na temat inwestycji opublikowanym na oficjalnym profilu społecznościowym świdnickiego samorządu.

Jak podaje świdnicki ratusz, przedstawiciel spółki Immobiliare Development, Damian Niedźwiecki oraz architekt z firmy „Greg. architekci” Grzegorz Górka przedstawili urzędnikom założenia dotyczące zagospodarowania działki oraz budynku byłego szpitala przy ul. Westerplatte. Inwestor zakończył prace projektowe i jest w trakcie pozyskiwania zezwoleń. Bardzo ważne jest to, że koncepcja zagospodarowania przygotowana została w ścisłej współpracy z konserwatorem zabytków, o czym zapewniają projektanci.

Bardzo mnie cieszy, że tak eksponowane miejsce i tak piękny obiekt zostaną zagospodarowane w należyty sposób. Wielu świdniczan martwiły losy szpitala, zatem z nieukrywaną radością przyjęłam informacje od inwestora na temat konkretnych i szybkich do realizacji planów – komentuje plany prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska.

Podobny projekt, choć we Wrocławiu, zrealizowano w 2014 r. Zabytkową siedzibę zlikwidowanego Wojewódzkiego Szpitala im. Józefa Babińskiego w pobliżu pl. Jana Pawła II przekształcono w zespół apartamentowy. Efekty tego rozwiązania, które zastosował inny wrocławski developer, relacjonowaliśmy w naszym serwisie informacyjnym.

Foto: wizualizacja GREG. architekci / um.swidnica.pl

1 Komentarze

  1. Czy można gdzieś zobaczyć wstępne projekty mieszkań ?

Zostaw swój komentarz