Docieplenie budynków Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Wojska Polskiego w Bystrzycy Kłodzkiej oraz Szkoły Podstawowej w Wilkanowie – to zadania, które w bieżącym roku zamierza podjąć bystrzycki samorząd. Tymczasem trwają prace renowacyjne w zabytkowej kaplicy na Górze Parkowej.

Projekt termomodernizacji dwóch obiektów szkolnych ma na celu włączenie się w działania na rzecz poprawy jakości powietrza. Będzie to także korzystne dla funkcjonowania samych placówek. Jednym z elementów projektu ma być instalacja odnawialnych źródeł energii, tym samym zwiększenia efektywności energetycznej budynków użyteczności publicznej. Dotację na to zadanie samorząd Bystrzycy Kłodzkiej zamierza pozyskać z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego. Wniosek – jak informuje bystrzycki magistrat –  już został złożony.

W ramach projektów pn. „Dziedzictwo kulturowe nas łączy” oraz „Dziedzictwo kulturowe – wspólna droga do wiedzy” współfinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis – w kaplicy św. Floriana na Górze Parkowej w Bystrzycy Kłodzkiej zostaną wykonane renowacje:

  • wnętrza kaplicy (posadzka, kruchta wejściowa, część stropu),
  • zewnętrznej kamiennej barokowej kolumny Maryjnej,
  • zewnętrznej kamiennej figury ukrzyżowania.

O tych i innych zamierzeniach burmistrz Bystrzycy Kłodzkiej Renata Surma rozmawiała z wicemarszałkiem Dolnego Śląska Grzegorzem Macko.  Spotkanie w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego miało miejsce w ubiegłym tygodniu. Dotyczyło między innymi projektów z Regionalnego Programu Operacyjnego a także Funduszu Sprawiedliwej Transformacji, które mogłyby być realizować w gminie w najbliższych latach.

Komentarze

Zostaw swój komentarz