Funkcjonariusze z kłodzkiej grupy SPEED pełnili służbę, między innymi na drodze krajowej nr 8, z wykorzystaniem nieoznakowanego radiowozu. W pewnym momencie zauważyli szybko jadący samochód osobowy.

Policyjny wideorejestrator wskazał, że auto pędziło z prędkością 106 km/h w obszarze zabudowanym, przekraczając tym samym dozwoloną prędkość o 56 km/h. Okazało się, że za kierownicą pojazdu siedziała 58-letnia kobieta.

W okolicy Barda policjanci zatrzymali kierującą, która w rażący sposób przekroczyła dozwolone przepisy. Mieszkanka powiatu kłodzkiego utraciła prawo jazdy na 3 miesiące oraz otrzymała 10 punktów karnych. Za popełnione wykroczenie została też ukarana mandatem.

Policjanci apelują do wszystkich kierowców o rozwagę i bezpieczną jazdę. Zapowiadają ponadto, że tego typu działania będą cyklicznie realizowane na drogach powiatu kłodzkiego. Ich celem było ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących, którzy w rażący sposób naruszają przepisy ruchu drogowego.

Funkcjonariusze ujawniać będą przede wszystkim wykroczenia drogowe, które mają wpływ na stan bezpieczeństwa na drodze, a w razie potrzeby eliminować z ruchu kierowców narażających innych uczestników ruchu i siebie na utratę zdrowia lub życia.

Poprzez: KPP Kłodzko

Komentarze

Zostaw swój komentarz