SPORTVIDEO

STUDIO FAKTY – Piotr Jagieła: „Tworzymy zielony team, w którym jedna zawodniczka pójdzie za drugą w ogień” [VIDEO]

0

Wszystkie mecze, jakie dotąd rozegraliśmy pokazują potencjał naszego zespołu – mówi Piotr Jagieła – trener kobiecej drużyny piłki nożnej „Śląsk” Wrocław.

W cyklu #StudioFakty spotykamy się, aby spojrzeć na polską piłkę kobiecą – dyscyplinę wciąż niedocenianą, ale i pełną szczerego zapału zawodniczek.

Selekcjoner żeńskiego „Śląska” podkreśla m.in.: Mecze, jakie gramy, są widowiskowe, ale jeszcze bardziej zależy nam na profesjonalnej grze. Staramy się budować zwartość naszej ekipy, po to, by z każdym spotkaniem rosła sportowa moc i przybywało woli walki o sukces na boisku. Szczególnym naszym atutem jest Asia Wróblewska, której gra, charyzma i waleczność czynią ją liderką drużyny, ale widzę, że wszystkie dziewczyny mogą korzystać z jej umiejętności i chęci współdziałania. Zobacz nasze video.

Piłkarki „Śląska” są bardzo „charakternym” zespołem. Jak zauważa trener Piotr Jagieła: kobieca piłka potrzebuje tego, by ktoś ją oglądał i tego, by jak najwięcej osób wiedziało o istnieniu tej dyscypliny sportu.

Rozmawiał: Łukasz Ciona

Komentarze

Zostaw swój komentarz