KULTURA

I’ll be standing / Będę siłą

0

Mam serce pełne marzeń. I nigdy nie odejdą. Mam upadki, mam wzloty, ale nie staną mi na drodze. Codziennie więcej chcę. Urzeczywistnię sen. Nie boję się krętych dróg, chcę iść pod prąd. Zabiorę wszystko to i w każdy dzień w każdą noc będę pamiętać: marzenia mają moc! Powstać i silnym być, żyć marzeniem swym, nawet gdy coś zrani nas. Będę siłą. Będę siłą. Będę siłą. Będę siłą. Oooo… Wszystko możliwe jest, gdy nadzieja płonie w nas. Wiara, że to ma sens uzupełnia każdy dzień. Codziennie więcej chcę. Urzeczywistnię sen. Nie boję się krętych dróg, chcę iść pod prąd. Zabiorę wszystko to i w każdy dzień w każdą noc. Będę pamiętać: marzenia mają moc! Powstać i silnym być. Żyć marzeniem swym, nawet gdy coś zrani nas. Będę siłą. Będę siłą. Będę siłą. Będę siłą. Oooo… Będę siłą! Będę siłą!

Ala Tracz ma 10 lat, pochodzi spod Janowa Lubelskiego. Publiczność poznała ją dzięki programom TVP „Mali Giganci” czy „The Voice Kids” (dziecięcej wersji The Voice of Poland). W tym ostatnim dotarła do finału pod opieką Dawida Kwiatkowskiego. Pochwalić się może też sukcesami festiwalowymi na Malcie, we Włoszech czy Bułgarii. W trzecim odcinku eliminacyjnym „Szansy na Sukces” wykonała piosenkę „Kolorowy Wiatr” z filmu „Pocahontas”, której polskojęzyczną wersję nagrała oryginalnie Edyta Górniak. Dzisiaj w finale Eurowizji Junior 2020 wystąpi po swoich koleżankach z Polski – Roksanie Węgiel i Viki Gabor, które wygrały dwie poprzednie edycje konkursu. Tegoroczna edycja festiwalu ma zupełnie inny charakter od dotychczasowych konkursów, bo przebiegnie on w rzeczywistości rozszerzonej dzięki zastosowaniu najnowszych technologii medialnych, jakie zastosuje organizator wydarzenia, jakim jest ponownie Telewizja Polska. Piosenka, jaką zaśpiewa Ala opowiada o tym, że warto wierzyć w siebie i iść pod prąd, aby spełniać marzenia.

Wynik konkursu zależy w połowie od ocen profesjonalnego jury i w połowie od ocen publiczności, która będzie mogła oglądać na żywo finał Eurowizji Junior 2020 – dzisiaj o godz. 17:00. Głosowanie online publiczności trwa TUTAJ do godziny 16:59 – wtedy rozpocznie się wielki finał. Po prezentacji wszystkich piosenek – głosowanie publiczności zostanie włączone ponownie na 15 minut. Wyniki poznamy jeszcze dzisiaj wieczorem.

W samo południe w każdą niedzielę i święta prezentujemy naszym Czytelnikom krótką refleksję nad tym, co ważne w życiu każdego z nas.

Komentarze

Zostaw swój komentarz