Burmistrz Ziębic Mariusz Szpilarewicz oraz Ziębickie Centrum Kultury zapraszają na wyjątkowe spotkanie autorskie z Katarzyną Nosowską, które odbędzie się w sali widowiskowej Ziębickiego Centrum Kultury w sobotę, 3 października 2020, o godz. 17:30.

Katarzyna Nosowska – wybitna tekściarka, wokalistka, osobowość, artystka, autorka bestsellera „A ja żem jej powiedziała…” oraz nowej książki „Powrót z Bambuko”. Jednak, trzeba przyznać, że przedstawianie Nosowskiej w kilku zdaniach jest co najmniej kłopotliwe. To artystka, która musi wynajmować sporych rozmiarów magazyn, by pomieścić wszystkie statuetki i dyplomy dla najlepszej polskiej wokalistki i autorki tekstów. Jak to możliwe, że tak skromna, unikająca tłumów dziewczyna dominuje naszą scenę przez blisko 30 lat? – przekonajmy się!

We wrześniu 2020 do księgarni trafiła druga książka Katarzyny Nosowskiej pt. „Powrót z Bambuko” – książka, która pobudza szare komórki, sumienie i „mięśnie śmiechowe”. To właśnie ta książka będzie głównym tematem naszego spotkania. Chociaż świat staje na głowie, a życie zmienia się z dnia na dzień, Nosowska zawsze znajdzie słowo, które doda otuchy. Gdy błądzimy przytłoczeni wątpliwościami, rozpala światełko nadziei. A gdy wydaje nam się, że pozjadaliśmy wszystkie rozumy, zasieje ziarno niepewności. Kilkoma lekcjami, jakie dostała od życia, teraz dzieli się z nami i wytrwale tropi absurdy, którymi karmią nas „autorytety”. Życie, i w czasach dziwnej pandemii, i w czasach zwyczajnej codzienności, jest łatwiejsze, gdy ma się świadomość, że tacy ludzie jak Nosowska roztrząsają te same dylematy. A gdy ktoś robi nas w bambuko, sięgamy po to samo koło ratunkowe – dystans i jeszcze raz dystans!

„Polecam wam cudowną formułkę na lęk przed tym, co ludzie powiedzą, a brzmi ona: I co z tego? Nic z tego. Za każdym razem okazuje się, że nic z tego. Oni będą gadać – to pewne. Będą gadać tyle, ile trzeba, by się nasycić – nie dłużej. Chodzi o to, by własnym zaangażowaniem nie spowodować, że monolog zamieni się w dialog. Nie wahajcie się użyć własnego życia, by żyć, jak wam się podoba” – Katarzyna Nosowska.

Wstęp na spotkanie jest bezpłatny – wejściówki dostępne w sekretariacie Ziębickiego Centrum Kultury (II piętro) oraz Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej w Ziębicach.  Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu pn. „Henryków 2020 – 750. lat pierwszego zdania w języku polskim” realizowanego ze środków pozostających w dyspozycji Dyrektora Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura – Interwencje 2020.

1 Komentarze

  1. […] organizowania takich spotkań świadczy przede wszystkim fakt, że wszystkie wejściówki na zapowiadane przez nasz portal wydarzenie rozeszły się w mniej niż dwa […]

Zostaw swój komentarz