Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest narzędziem, gdzie za pośrednictwem internetu można zgłaszać zaistnienie czynów zabronionych lub sytuacji problemowych, uciążliwych dla społeczeństwa. Wynikiem jednego z takich właśnie zgłoszeń było zatrzymanie mężczyzny z narkotykami

Mieszkańcy Dzierżoniowa sygnalizowali, iż na ulicy Budowlanych dochodzi do procederu zażywania narkotyków. W związku z powyższym miejsce to zostało objęte nadzorem. W ubiegłym tygodniu, właśnie na tej ulicy, dzielnicowi zatrzymali 20-latka, który posiadał przy sobie ponad 21 porcji marihuany.  Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policja przypomina, że za pomocą interaktywnej strony Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa można przekazywać informacje o zagrożeniach występujących w swojej okolicy. Następnie Policja te sygnały weryfikuje. Jeśli informacje się potwierdzają, Policja wprowadzi je wprost na mapy. Dzięki temu rozwiązaniu na mapach znajdą się bardziej szczegółowe informacje. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa pozwala na podniesienie poziomu bezpieczeństwa w miejscach wskazanych przez mieszkańców regionu.

Strona nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji.
W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997.

Poprzez: KPP Dzierżoniów

Komentarze

Zostaw swój komentarz