W Kotlinie Kłodzkiej nie zabraknie miejsc do ekstremalnej jazdy na rowerach, deskorolkach czy hulajnogach.

  • Pumptruck w Kudowie-Zdroju już jest, skateparki w Polanicy-Zdroju i Radkowie mają być gotowe jeszcze w tym roku.

Nowiutki pumptrack w Kudowie-Zdroju jest już gotowy od ubiegłego tygodnia. Fanom „gimnastyki rowerowej” w ubiegłym tygodniu nie został jednak jeszcze udostępniony. Jak mówią miejscowi urzędnicy na skarpach trasy musi się ukorzenić trawa, aby asfaltowe powierzchnie były wzmocnione naturalną podbudową. Nieoficjalnie jednak wiadomo, że na kudowski pumptrack będzie można wjechać już w połowie lipca br. Koszt inwestycji poniesiony przez gminę wyniósł ok. 250 tys. zł. Tor będzie administrowany przez Kudowskie Centrum Kultury i Sportu.

  • Na budowę skaterparku zdecydował się samorząd Polanicy-Zdroju. Obecnie zbierane są sugestie i opinie od potencjalnych amatorów rolkowego, deskorolkowego czy hulajnogowego szaleństwa.

Budowa obiektu ma kosztować ok. 800 tys. zł, ale gmina uzyskała na ten cel dofinansowanie Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych przeznaczonego dla miejscowości popegeerowskich. Dotacja pokryje połowę wydatków na ten cel. Propozycje związane z konstrukcją skateparku w Polanicy-Zdroju można przekazywać do niedzieli 27 czerwca br. na adres um@polanica.pl. Planowane jest ponadto spotkanie z autorami uwag.

Na wyposażeniu skateparku mają się znaleźć m.in.: bankramp, roli in z quarter pipe, funbox z grindboxem oraz mini-spinramp. Niewykluczone, że skaterpark będzie wybudowany jeszcze w tym roku kalendarzowym.

  • Obiekt łączący funkcje skateparku i pumptracka będzie też budowany w Radkowie. Tu również plany są ambitne, więc inwestycja ma być oddana do użytku jesienią bieżącego roku.

Przewidywane są elementy typu rampa oraz plac z przeszkodami dla miłośników deskorolek oraz hulajnóg. Pojawić się ma również tor rowerowy typu pumptrack. Magistrat w Radkowie ogłosił przetarg na wybudowanie obiektu, a jego rozstrzygnięcie powinno nastąpić na początku lipca.

Specjalistyczny portal Blog.roooolki.com podaje, że w Kotlinie Kłodzkiej skateparki czynne są w Kłodzku, Bystrzycy Kłodzkiej, Dusznikach-Zdroju. W pobliżu są też skateparki w Ząbkowicach Śląskich i Bielawie.

Z kolei pumptrack będzie wkrótce oddany do użytku w Kamieńcu Ząbkowickim i planowane było też wybudowanie takiego toru w Ząbkowicach Śląskich, o czym informowaliśmy w naszym portalu.

Foto: Kudowskie Centrum Kultury i Sportu – Facebook

Wizualizacje: materiały przetargowe gmin

Komentarze

Zostaw swój komentarz