20 winnic i 11 browarów zrzeszyło się, by pokazać turystom atrakcje eno- i biroturystyczne, ale także kulturę całego regionu.

Dolnośląski Szlak Piwa i Wina przybliża mieszkańcom regionu i przyjezdnym z całej Polski oraz z innych krajów zwiedzanie Dolnego Śląska i poznawanie zlokalizowanych tutaj browarów i winnic. Degustowanie regionalnych wyrobów i poznawanie pasjonatów, którzy tworzą te ciekawe miejsca jak magnes działają na turystów. Szlak łączy w sobie również ciekawą ofertę agroturystyki i gastronomii.  Enoturystyka opowiada trochę o samej uprawie winorośli i o winie, więc bardzo łatwo łączy ludzi. To właśnie pasja, ciekawe historie i niesamowite widoki najczęściej przyciągają turystów – Marcin Kucharski z Winnica „Agat” w Sokołowcu (powiat złotoryjski).

W naszym serwisie video promowaliśmy już w ubiegłym roku winnice w: Niemczy, Sobótce i Jakubowie – kliknij, aby zobaczyć poszczególne miejsca.

W ramach tegorocznej kampanii Urząd Marszałkowski zaprezentuje najnowszy przewodnik po winnicach i browarach. Powstać ma również seria filmów i artykułów promujących szlak i atrakcje turystyczne, dla których bazą wypadową może być zwiedzanie winnic i browarów. Wśród polecanych miejsc są winnice w: Jordanowie Śląskim, Wojnarowicach, Makowicach, Bagieńcu, Niemczy, Świętej Katarzynie, w otulinie zamku Książ, Bielawie oraz wiele innych w całym województwie wałbrzyskim. Są też dolnośląskie browary, a wśród nich na mapie zaznaczają się: Jedlinka, Bielawa, Stronie Śląskie i Żarów.

  • NOWE OBIEKTY NA SZLAKU

Dolnośląski Szlak Piwa i Wina ciągle rozwija się. Dołączyły do niego trzy kolejne winnice: Winnica Silensi położona w Wojnarowicach u stóp góry Ślęży, Winnica L’Opera zlokalizowana na Wzgórzach Trzebnickich oraz Winnica Christopher znajdująca się w Jordanowie Śląskim. Więcej informacji na temat szlaku i jego wszystkich obiektów znajduje się na stronie internetowej: https://www.dspiw.pl/

  • PRZEWODNIK POLSKIE WINA

Informacje dotyczące mało znanych dziejów winiarstwa na Dolnym Śląsku i w całej Polsce, obszerny i aktualny przegląd winnic z opisem ich działalności oraz komentarzem eksperckim i oceną dostępnych roczników win, moc atrakcji w okolicach winnic – to wszystko znajduje się w najnowszym przewodniku „Polskie Wina”, który dostępny będzie w obiektach znajdujących się na szlaku oraz w trakcie imprez w ramach Formuły Winiarze i Przyjaciele, które startują już 19 czerwca w Winnicy Silensi!

  • WINNICA I OKOLICA

Zabytki, degustacje, noclegi, restauracje, produkty regionalne, trasy rowerowe… Dolnośląski Szlak Piwa i Wina to świetna bazą wypadową, zachęcającą do poznawania niesamowitych okolic winnic i browarów. Kompleksy podziemnych miast, tajemnicze zamki, ciekawe muzea, góry do zdobycia – to wszystko znajduje się w pobliżu winnic i browarów. Dolnośląski Szlak Piwa i Wina jest dobrze oznakowany i łączy się ze ścieżkami edukacyjnymi i archeologicznymi. To szlak przyjazny rowerzystom, piechurom czy amatorom motocykli.

Dolny Śląsk to prawdziwe zagłębie produktów tradycyjnych i regionalnych. Grono ich entuzjastów stale się powiększa, również dzięki takim inicjatywom jak ta. Nasz region obfituje w małe, lokalne obiekty rzemieślnicze, które mają bardzo wiele do zaoferowania. Niebanalne produkty, tworzone w naturalny sposób przez właścicieli tych miejsc to doskonały powód, żeby zwiedzić Dolny Śląsk – zachęca marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski.

Foto: dolnyslask.pl

Komentarze

Zostaw swój komentarz