W ubiegłym miesiącu nieznani sprawcy włamali się do pięciu altanek na terenie Kłodzka skąd ukradli narzędzia, sprzęt sportowy oraz inne przedmioty będące na wyposażeniu.

Włamywacze próbowali włamać się również do innych altanek. Policjanci Wydziału Kryminalnego kłodzkiej komendy, w wyniku pracy operacyjnej w tej sprawie, zatrzymali rodzeństwo włamywaczy – kobietę w wieku 19 lat i jej 20-letniego brata.

W trakcie czynności procesowych z zatrzymanymi funkcjonariusze ustalili, że są oni również podejrzani o kradzież z włamaniem do automatów z grami na terenie Polanicy-Zdroju oraz przestępstwa rozboju na mieszkańcu tego miasta. Tam sprawcy rozbili szybę w automatach i ukradli pieniądze. Aby utrzymać się w posiadaniu uprzednio skradzionych pieniędzy, grozili użyciem przemocy wobec pokrzywdzonego. Ponadto okazało się, że w ubiegłym miesiącu w Kłodzku, w jednym z kościołów, siostra z bratem usiłowali ukraść skarbonkę z datkami od wiernych. Ta próba kradzieży nie powiodła się, ponieważ zostali spłoszeni przez osobę, która weszła do świątyni

Siostra i brat trafili do policyjnego aresztu i usłyszeli już zarzuty przestępstw, w wyniku których powstały straty w wys. kilku tysięcy złotych. Za to grozi im kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Poprzez: KPP Kłodzko

Komentarze

Zostaw swój komentarz