Nowa Biblioteka w Ziębicach? O to, jak będzie wyglądać nowa książnica pytają czytelnicy oraz goście Ziębickiego Centrum Kultury. Już dzisiaj możemy poinformować, że z nowej ziębickiej biblioteki będzie można skorzystać w styczniu 2021 roku.

Modernizacja Biblioteki w Ziębicach obejmie remont obecnej wypożyczalni, stworzone zostaną sale: multimedialna, plastyczno-artystyczna, spotkań, wystaw oraz gryteki. Ponadto w ramach projektu biblioteka zostanie wyposażona w nowoczesny sprzęt multimedialny oraz sprzęt do wypożyczeni. Powstanie nowoczesna sieć teleinformatyczna.

Ciągi komunikacyjne zostaną przekształcone w wygodne strefy relaksu. Zostanie zainstalowany trezor, który umożliwi wszystkim użytkownikom zwrot wypożyczonych zbiorów również po godzinach pracy biblioteki. Budynek już jest dostosowany dla osób niepełnosprawnych poprzez modernizację podjazdu oraz budowę windy – informuje dyrektor Ziębickiego Centrum Kultury Mirosław Masłowski.

W sierpniu 2019 r. Ziębickie Centrum Kultury, jako jedyna instytucja z powiatu ząbkowickiego, pozyskała środki finansowe ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, Priorytet 2 „Infrastruktura Bibliotek 2016–2020”. W piątym naborze złożono w sumie 161 wniosków z czego wniosek Ziębickiego Centrum Kultury znalazła się wśród 22 wniosków w Polsce, które otrzymały dofinansowanie. Pod względem przyznanych punktów ZCK zajęło 3 miejsce.

Komentarze

Zostaw swój komentarz