Przystanek kolejowy w Suszce, nowy wóz bojowy dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Topoli i poprawa bezpieczeństwa pieszych w Kamieńcu Ząbkowickim – to efekty działań podjętych w ostatnim czasie przez samorząd tej gminny.

Wczoraj poseł Marcin Gwóźdź i wicemarszałek Dolnego Śląska Grzegorz Macko oraz wójt Marcin Czerniec i przewodnicząca Rady Gminy Bernadeta Chodasewicz, jako gospodarze gminy, sprawdzali czy przystanek na żądanie w Suszce rzeczywiście działa. Jak już informowaliśmy w naszym portalu, Koleje Dolnośląskie, wraz ze zmianą rozkładu jazdy, wprowadziły innowacyjne i bardzo korzystne dla pasażerów rozwiązanie, jakim jest właśnie wspomniany przystanek na żądanie w 20 punktach na mapie regionu.

Jednym z nich jest przystanek Suszka, z którego korzystają nie tylko mieszkańcy z gminy Kamieniec Ząbkowicki, ale sąsiedniej gminy Ząbkowice Śląskie. Wielomiesięczne starania wójta, aby przywrócić do siatki połączeń właśnie Suszkę, wspierali wicemarszałek Grzegorz Macko oraz poseł Marcin Gwóźdź. Wczoraj politycy i mieszkańcy pojawili się na przystanku i powitali pociąg regionalnego przewoźnika.

Wczoraj także w oficjalny sposób przekazano lekki wóz bojowy druhom w Ochotniczej Straży Pożarnej w Topoli. Jak na swoim profilu społecznościowym napisał wójt Marcin Czerniec oczekiwane od paru lat auto wzmocni potencjał ratowniczy strażaków i jednocześnie bezpieczeństwo mieszkańców w tej części naszej gminy. Zakup był możliwy dzięki dofinansowaniom z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Samochód wraz z wyposażeniem kosztował ponad 400 000 zł.

Goście i mieszkańcy dokonali też wczoraj ceremonialnego odbioru trzech bezpiecznych przejść dla pieszych w obrębie centrum Kamieńca Ząbkowickiego, które są wyposażone w specjalne oświetlenie i sygnalizację. Włodarz, dziękując za pomoc samorządowi województwa dolnośląskiego dodał, że dzięki wsparciu Dolnośląskiego Funduszu Pomocy Rozwojowej – oraz środkami budżetu gminnego – wykonaliśmy też kolejny etap rozbudowy monitoringu w kierunku ulic Złotostockiej, Kolejowej i Ząbkowickiej, na nowo zaaranżowany jest skwer przy ul. Kolejowej. O tym przedsięwzięciu informowaliśmy w naszym portalu.

Jak nam powiedział wójt gminy Kamieniec Ząbkowicki Marcin Czerniec samorząd chce nadal inwestować w projekty, które bezpośrednio służą mieszkańcom. Jest to możliwe zarówno dzięki zaangażowaniu pracowników urzędu i przychylności radnych, ale też przy pomocy samorządu wojewódzkiego i administracji rządowej. Nasza dobra współpraca przynosi konkretne efekty i mam nadzieję, że mieszkańcy są z tego zadowoleni – podsumował włodarz gminy.

Foto: W. Karkowski / poprzez: UG Kamieniec Ząbkowicki

Komentarze

Zostaw swój komentarz