• Funkcjonariusze sygnał o popełnieniu przez mężczyznę nietypowego przestępstwa otrzymali godziny 15:00. Sprawca zabrał z terenu marketu trzy krzesła ogrodowe i oddalił się z miejsca zdarzenia.

Policjanci dzięki podjętym czynnościom, szybko ustalili, że złodziej udał się w rejon skrzyżowania ul. Wrocławskiej z Długą. Tam właśnie zauważyli 33-latka, kiedy wsiadał do autobusu komunikacji miejskiej. Ze skradzionym mieniem podejrzanemu udało się dojechać jedynie do następnego przystanku, gdzie został przez mundurowych z pierwszego komisariatu zatrzymany. Trzy „dodatkowe” miejsca siedzące w autobusie funkcjonariusze zabezpieczyli. Niebawem krzesła ogrodowe przekażą przedstawicielom jednego ze sklepów w dzielnicy Piaskowa Góra

33-letni wałbrzyszanin usłyszał już zarzut kradzieży mienia o wartości ponad 700 zł. W trakcie czynności procesowych sprawca przyznał się do zarzucanego mu czynów i złożył wyjaśnienia. Podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

 

  • Znacznie poważniejszy charakter miało inne zdarzenie. Mężczyzna przyszedł w odwiedziny ze swoją partnerką do znajomej, jednak w ogóle nie interesowało go spotkanie.

Wałbrzyszanin w trakcie pobytu w jednym z mieszkań na Podzamczu postanowił ukraść kartę bankomatową należącą do 68-latki, a następnie wielokrotnie z niej skorzystać. O tym, że doszło do przestępstwa policjanci dowiedzieli się, kiedy wykonywali czynności w związku ze zgłoszoną interwencją przed jednym ze sklepów przy ul. Grodzkiej w Wałbrzychu. Przy legitymowanym nietrzeźwym mężczyźnie funkcjonariusze prewencji pierwszego komisariatu znaleźli kartę bankomatową wystawioną na dane personalne kobiety.

Mundurowi szybko dotarli do właścicielki karty – 68-latki, a podczas dalszych czynności ustalili, że 40-letni mężczyzna będąc w jej mieszkaniu przy ul. Hetmańskiej dokonał kradzieży. Następnie złodziej 8-krotnie tego dnia skorzystał z karty płatniczej powodując straty w kwocie blisko 500 złotych. Teraz za popełnienie przestępstwa 40-latek stanie przed sądem.

Funkcjonariusze pierwszego komisariatu podczas wykonanych czynności odzyskali utracone mienie. W komisariacie 40-latek złożył wyjaśnienia. O jego losie zadecyduje teraz sąd. Za kradzież oraz kradzieże z włamaniami na konto grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Poprzez: KMP Wałbrzych

Komentarze

Zostaw swój komentarz