Dolny ŚląskVIDEO

Przedsiębiorcy w regionie otrzymają wsparcie na swoje inwestycje – rusza program Dolnośląskiego Pakietu Gospodarczego [VIDEO]

1

Dolnośląska Instytucja Pośrednicząca ogłosiła konkurs dla przedsiębiorców, co sygnalizowaliśmy już w naszym serwisie. To kolejna pomoc dla dolnośląskich przedsiębiorców oferowana w ramach Dolnośląskiego Pakietu Gospodarczego – systemu wsparcia regionalnych firm, które odczuły negatywne skutki pandemii COVID-19.

Dofinansowanie może być przeznaczone na inwestycje rozwojowe, czyli np.: zakup sprzętów, aparatur, samochodów dostawczych, maszyn, które są potrzebne do prowadzenia firmy czy oprogramowania komputerowego. 40 milionów złotych w ramach tego konkursu dla przedsiębiorców przekaże Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Środki mają zostać przeznaczone wyłącznie inwestycje – podkreśla marszałek Dolnego Śląska Cezary Przybylski. Jakie branże obejmie pomoc i jak złożyć wniosek – to wyjaśnia dyrektor Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej Jacek Ilnicki. Zobacz nasze video.

Premiowane będą projekty, których dodatkowym efektem będzie przebranżowienie wnioskodawcy. Oznacza to rozpoczęcie prowadzenia działalności w ramach innego działu wg klasyfikacji kodów PKD niż ten, w ramach którego wnioskodawca obecnie prowadzi działalność gospodarczą.

To zapewne oczywiste, ale warto przypomnieć, że dla wielu firm pomoc może okazać się kluczowa w powrocie do normalnej działalności.

Dariusz Nowakowski

1 Komentarze

  1. Niestety pomoc oczywiście nie obejmuje firm powstałych po 2019roku. A od listopada 2020 r. Do dnia dzisiejszego mam zakaz pracy i zero dochodu.

Zostaw swój komentarz