• Pod koniec kwietnia na Rynku w Niemczy doszło do napadu na 55-letniego mężczyznę. Zdarzenie miało miejsce około południa i nie spotkało się z żadną reakcją osób postronnych!!!

Pokrzywdzony został zaatakowany i pobity, a następnie okradziony. Zdarzenie zostało zarejestrowane kamerami monitoringu, co można zobaczyć na filmiku udostępnionym przez Policję. Funkcjonariusze miejscowego posterunku ustalili dane sprawców i doprowadzili do ich zatrzymania. Napastnikami byli mieszkańcy powiatu dzierżoniowskiego. W skład szajki wchodziła 40-letnia kobieta i dwóch mężczyzn w wieku 33 i 45 lat – wszyscy usłyszeli zarzuty prokuratorskie. Zatrzymanym grozi obecnie do 12 lat pozbawienia wolności.

Policja apelujemy, aby nie pozostawać biernym w przypadku, gdy ktoś potrzebuje pomocy. Taka sytuacja może spotkać każdego z nas lub osoby nam najbliższe. Wystarczy telefon na numer 112.

  • Do innego incydentu doszło w Bielawie na ul. Piastowskiej. Sprawca wypadku drogowego zbiegł z miejsca zdarzenia.

Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że kierujący motorowerem, wyjeżdżając ze skrzyżowania o ruchu okrężnym, nie zapanował nad swoim pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył czołowo w auto osobowe prowadzone przez kobietę. Sprawca zbiegł, ale po krótkiej chwili został zatrzymany przez interweniujący patrol.

Przyczyną zdarzenia mógł być stan nietrzeźwość 55-letniego kierowcy motoroweru, gdyż badanie alkomatem dało wynik 2,26 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Teraz grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat.

Poprzez: KPP Dzierżoniów

Komentarze

Zostaw swój komentarz