KULTURAVIDEO

Powiedz mi (kto w tych oczach mieszka)

0

Zanim ci uwierzę jeszcze raz, poukładam z twoich słów mój cały świat. Zgubię się pytając, gdzie jest sens. Za mało wiem, prawie nic. Kto w twych oczach mieszka? – powiedz mi. Patrzysz na mnie niemiło, jak by to, co już było, było już nie dla mnie. Ale jeśli masz kochać, no to kochaj mnie teraz, bo to teraz jest ważne. Jeśli liczy się miłość, to nie liczmy na ilość. Dam ci, ile zapragniesz, a jak masz coś dla mnie, przecież znasz mnie. Wtedy będę brał zachłannie. Nie podniesiesz oczu. Tak, abym nie poczuł, kiedy każdy ruch mój śledzisz. Siedzisz prosto i we własny kosmos, nieobecna duchem, lecisz. Mówię: po co? Sam nie wiesz o co, a ty jakieś słowo cedzisz. Między nami są rzeczy. Przeczysz… Zanim ci uwierzę jeszcze raz, poukładam z twoich słów mój cały świat. Zgubię się pytając, gdzie jest sens. Za mało wiem, prawie nic. Kto w tych oczach mieszka? – powiedz mi Powiedz mi, powiedz mi, powiedz mi. Znów pozwalam sobie, rozum śpi. Będzie dobrze, cichy szept Gdzieś daleko ucieknijmy dziś. Strumień miast, bez celu tak. Już nie chce wydeptanych dróg, zmęczonych słów, uprzejmych kłamstw. Prawdy ból… Dotykiem twym chcę upić się, znów wierzyć, że to wszystko może trwać, że to nie minie nam. Kto w tych oczach mieszka? Powiedz, powiedz mi, nim ucieknę ci. Kto tam mieszka, już nie wiem – orzeł, reszka, to nie sposób na ciebie. Ja płacę za siebie, też na kredyt nie bierz. Na wspólnym rachunku uczuć jest debet. Co będzie z nami? Nie jestem pewien. Zarośnie chaszczami prywatny Eden, gdy wspomnieniami żyjemy jak chlebem. Bezcenny ten smak dla naszych podniebień. Zanim ci uwierzę jeszcze raz, poukładam z twoich słów mój cały świat. Zgubię się pytając, gdzie jest sens Za mało wiem, prawie nic Kto w tych oczach mieszka? Powiedz mi, powiedz mi, powiedz mi, powiedz mi…

Wyjątkowe połączenie trzech światów. Gromee – producent i DJ, Ania Dąbrowska – gwiazda pop, królowa kobiecych emocji oraz Abradab – raper, kultowa postać w świecie hip hopu. Z tego trio musiał powstać przebój! „Powiedz mi (kto w tych oczach mieszka)” to utwór o relacji damsko-męskiej. Mocny tekst i mroczna produkcja muzyczna sprawia, że utwór szybko zapada w pamięć. Rok temu Gromee zaprezentował anglojęzyczną wersję utworu na rynek amerykański. W „Love me now” wsparł go WurlD I Devvon Terrell, a teraz z pomocą Ani i Abradaba prezentuje tę niezwykle emocjonalną wersję polskim słuchaczom. W pierwszej zwrotce Abradab rapuje o miłości tu i teraz. Obiecuje nieograniczone uczucia, które trzeba brać zachłannie. Dziewczyna jednak nie wie, czy jest zainteresowana wspólnym życiem. Druga zwrotka, w której słyszymy Anię Dąbrowską, to opowieść o braku racjonalnego myślenia. Bohaterka ma nadzieję, że nie będzie więcej okłamywana i oszukiwana, ale tęskni jednocześnie za dotykiem bliskiej osoby. Daje się uwieść mając nadzieje, że wspólnie spędzą całe życie. W refrenie wyśpiewanym również przez Anię Dąbrowską dowiadujemy się, że dziewczyna nie ma zaufania do swojego adoratora. Próbuje uzyskać odpowiedź na pytanie: „kto w tych oczach mieszka”. Czy faktycznie będzie jedyną kobietą w jego życiu? Odpowiedź uzyskujemy w trzeciej zwrotce. Abradab wcielając się w rolę adoratora odpowiada, że nie wie ostatecznie, o kim nieustannie myśli, kto mieszka w jego oczach. Jednocześnie upewnia się w przekonaniu, że nie jest już mu łatwo zdobyć zaufanie dziewczyny po tym, gdy raz złamał jej serce. Mówi również, że nie mogą tkwić we wspólnym uczuciu, ponieważ kredyt ufności został dawno temu wyczerpany. Martwi się również, że wszystko, co przez długi czas zbudowali, niebawem zostanie stracone.

W samo południe w każdą niedzielę i święta prezentujemy naszym Czytelnikom krótką refleksję nad tym, co ważne w życiu każdego z nas.

Komentarze

Zostaw swój komentarz