Wałbrzyscy policjanci podczas ostatniego weekendu zatrzymali dwoje nietrzeźwych kierujących. W pierwszym przypadku okoliczności wyglądały groźnie.

  • Do pierwszej kontroli doszło około południa. W ręce funkcjonariuszy „drogówki” w Wałbrzychu na ul. Noworudzkiej wpadła 41-letnia wałbrzyszanka. Kobieta spowodowała realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego, gdy w wyniku nadmiernej prędkości i stanu nietrzeźwości, przejechała samochodem przez pas zieleni odgradzający obie jezdnie, by ostatecznie znaleźć się na pasie ruchu do jazdy w przeciwnym kierunku. Badanie alkomatem wykazało u podejrzanej ponad 1,20 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze odebrali kierującej prawo jazdy kat. B oraz elektronicznie dowód rejestracyjny za uszkodzenia pojazdu, który trafił na parking strzeżony na koszt nietrzeźwej kobiety.
  • Drugi z kierujących – 56-letni mieszkaniec Wałbrzycha – został zatrzymany również przez policjantów ruchu drogowego po godzinie 13:00 na ul. Władysława Broniewskiego w Wałbrzychu. Mężczyzna miał ponad 0,90 promila alkoholu w organizmie. W momencie kontroli funkcjonariusze również odebrali wałbrzyszaninowi prawo jazdy kat. A i B.

Obojgu kierującym za popełnione czyny grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat, długotrwały zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.  Jeżeli wiedzą Państwo, że osoba chce jechać pojazdem, a wcześniej spożywała alkohol, uniemożliwimy jej to. Należy także powiadomić dyżurnego Centrum Powiadamiania Ratunkowego, który przekaże informację dyżurnemu wałbrzyskiej komendy, a ten wyśle na miejsce zdarzenia patrol.

Bardzo ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania, które mogę w ostateczności zakończyć się poważnym wypadkiem drogowym.

Poprzez: KMP Wałbrzych

Komentarze

Zostaw swój komentarz