• Na terenie powiatu kłodzkiego patrol policji podjął próbę zatrzymania do rutynowej kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym. W związku z tym funkcjonariusze podali sygnał do zatrzymania się kierującemu. Kierowca nie reagował jednak na sygnały i odjechał.

Funkcjonariusze podjęli pościg za uciekinierem, używając w jego trakcie sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Mężczyzna nadal nie reagował i kontynuował jazdę, ale chyba uznał jej bezsensowność i kilkaset metrów dalej zatrzymał się i wysiadł z auta. Kierującym samochodem osobowym okazał się 30-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego. Szybko okazało się w rejestrach policyjnych, że jest 5-krotnie !!! pozbawiony uprawnień do kierowania pojazdami ze względu na wcześniejsze przypadki łamania prawa. Przeprowadzone tym razem badanie wykazało u niego 3,2 promila alkoholu w organizmie.

Mężczyzna odpowie teraz za przestępstwo niezatrzymania pojazdu i kontynuowania jazdy pomimo wydanego przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego polecenia zatrzymania się, a także za niestosowanie się do sądowych zakazów kierowania pojazdami mechanicznymi oraz jazdę stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5, zakaz kierowania pojazdami oraz dodatkowo wysoka grzywna.

  • Policjanci nieustannie apelują o zachowanie rozwagi na drodze i bezwzględne stosowanie się do obowiązujących przepisów.

Kilka dni temu na terenie powiatu kłodzkiego 55-letni mężczyzna stracił panowanie nad rowerem, uderzył w krawężnik i upadł. W wyniku zdarzenia doznał obrażeń ciała. Okazało się, że był nietrzeźwy. Badanie wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Pamiętajmy, że jazda po spożyciu alkoholu, brawura czy chwila nieuwagi mogą stać się przyczyną tragedii na drodze. Czasem kilka sekund decyduje o ludzkim życiu czy zdrowiu. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego.

Swój apel policjanci kierują również do niechronionych uczestników ruchu. Zdarzenia z ich udziałem należą do najtragiczniejszych. Piesi i rowerzyści powinni stosować elementy odblaskowe, dzięki którym po zapadnięciu zmroku są lepiej widoczni. Pamiętajmy o tym, że bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nas samych.

Poprzez: KPP Kłodzko

Komentarze

Zostaw swój komentarz