Już jutro w Srebrnej Górze, czyli w sobotę 18 lipca, czeka nas IV Festiwal Piwa i Sera. Impreza odbędzie się zgodnie z planem, choć najpierw wisiało nad nią widmo pandemicznych obostrzeń, a zaledwie kilka dni temu pożar, do jakiego doszło w obrębie twierdzy Donjon.

Według oficjalnych informacji, w strzelnicy doszło do zapalenia wiór gumy kulochwytu po jednym z wystrzałów. Jak napisano w oficjalnym komunikacie ogień podsycił wentylator, który jest zawsze włączony podczas strzelania. Ogień rozprzestrzeniał się bardzo szybko i niestety przyniósł całkowite zniszczenie pomieszczenia Strzelnicy – prowadzonej przez zewnętrzna firmę.

Strzelnica jest zlokalizowana na najniższej kondygnacji Donjonu i na szczęście nie jest połączona z innymi pomieszczeniami, gdzie ogień mógłby się przesunąć. Poza wyposażaniem strzelnicy i okopceniem cegieł nic więcej nie ucierpiało. Akcja gaśnicza trwała około pięciu godzin i prowadziły ją jednostki Państwowej Straży Pożarnej z Ząbkowic Śląskich i Nowej Rudy oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Stoszowicach, Budzowie, Przedborowej i Tarnowie. Jak napisano w serwisie społecznościowym Twierdzy Srebrna Góra: dym palonego drewna oraz gumowego kulochwytu wymagał ciągłego użycia aparatów tlenowych. Strażacy zmieniali się co kilka minut w bezpośrednim gaszeniu wnętrz, ze względu na bardzo wysoką temperaturę (…). Obecnie przyczyny pożaru badają specjaliści, a cześć pomieszczeń jest ozonowana, aby wyeliminować uciążliwą woń po pożarze.

Twierdza w Srebrnej Górze jest już w pełni dostępna dla turystów i dlatego może się też odbyć IV Festiwal Piwa i Sera. Na wszystkich gości od godz. 18:00 w sobotę do godz. 2:00 w niedzielę czekać będą najprawdziwsze rzemieślnicze piwa i fenomenalne sery. Będą stoiska z regionalnymi piwami i serami, będą kulinarne niespodzianki. Jak czytamy w zapowiedzi na żywo przygrywać będą świetni muzykanci, tańczyć też będzie można (ba, nawet trzeba będzie). A i mamy w zanadrzu szereg zaskakujących konkurencji – temat jeszcze obgadujemy z naszymi fortecznymi kozami, bo też mają kilka pomysłów i chcą wziąć czynny udział w imprezie. Wstęp: 10 zł od osoby.

Foto: Twierdza Srebrna Góra – Facebook

Komentarze

Zostaw swój komentarz