Policjanci z grupy SPEED z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku przeprowadzili kolejne rutynowe działania na terenie powiatu. Ich celem było ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących, którzy w rażący sposób naruszają przepisy.

Funkcjonariusze ujawnili przede wszystkim wykroczenia drogowe, które mają wpływ na stan bezpieczeństwa wśród kierowców. Między innymi zwracali uwagę na łamanie przepisów w zakresie przekraczania dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym

Wykorzystując nieoznakowany radiowóz z videorejestratorem oraz ręczny laserowy miernik prędkości z możliwością rejestracji obrazu zauważyli zbyt szybko jadący samochód osobowy. Policyjny aparat wskazał, że auto poruszało się z prędkością 132 km/h w obszarze zabudowanym, przekraczając tym samym dozwoloną prędkość o 82 km/h.

Okazało się, że za kierownicą pojazdu siedział 24-letni mężczyzna, który za powyższe wykroczenie został ukarany mandatem. Mieszkaniec powiatu kłodzkiego utracił również prawo jazdy na 3 miesiące oraz otrzymał 10 punktów karnych.

Przypominamy, że kierowca przekraczając prędkość w obszarze zabudowanym o co najmniej 50 km/h traci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli, pomimo utraty prawa jazdy, taka osoba będzie nadal poruszała się samochodem i zostanie zatrzymana przez policję, okres zatrzymania prawa jazdy wydłuży się do 6 miesięcy. Funkcjonariusze zapowiadają, że tego typu działania, będą cyklicznie realizowane na drogach całego województwa dolnośląskiego.

Poprzez: dolnoslaska.policja.gov.pl

Komentarze

Zostaw swój komentarz