Wczoraj w Polanicy-Zdroju odbyła się już druga edycja Piekielnej Mili. Tym razem wzięło w niej udział 62 osoby. Najlepszym wśród nich okazał się zawodnik z Barda.

Zadaniem uczestników było jak najszybsze przejście wspomnianej jednej piekielnej polanickiej mili, czyli niewielkiego dystansu około 1670 m, ale za to z przewyższeniem 165 m. Uczestnicy mieli więc cały czas pod przysłowiową górę. Marsz zorganizowany był przez Fundację Szansa, a jego koordynatorem był Robert Zięterski.

W piekielnym podejściu oprócz osób niezrzeszonych wzięło udział kilkanaście klubów, w tym podopieczni Fundacji i wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Polanicy Zdroju prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Św. Józefa oraz zawodnicy z klubów Kudowianka Run, Ebiegi.Pl, RNB Team Polanica Zdrój, Ząbkowicka Grupa Biegowa Frankenstein, Aktywna Nowa Ruda, Gimpas Pasłęk, Turbo Run Leszno, LKS Iskra Jaszkowa, KS Polanica Zdrój, Bielawska Akademia Biegania, Aby Do Mety, Nowa Ruda Biega, Klub Lekkoatletyczny Ziemi Kłodzkiej, Różowe Landryny i Kukurafy. Pomiaru czasu dokonywała firma UltimaSport.pl, a wyniki wszystkich uczestników są dostępne pod adresem https://live.ultimasport.pl/883/

Intensywny marsz wygrał Robert Sadzik z Barda, który dokonał pogromu, a wśród kobiet wygrała Lidia Niekraś. Chciałbym podziękować wszystkim piechurom, tym co nam pomogli w organizacji wydarzenia, a szczególnie wolontariuszom z obsługi marszu – podsumował organizator Piekielnej Mili Robert Zięterski.

Zachęcał też do udziału w kolejnych imprezach: Serdecznie zapraszamy do polanickich biegów. Jak minie pandemia Covid-19, to zapraszamy na polanicką ligę biegów o charakterze alpejskim. Myślimy też o drugiej edycji Polanickiego Biegu Zespołowego. Więcej informacji podamy w najbliższych tygodniach – podkreślił organizator omawiając plany na najbliższą przyszłość.

Poprzez: 24Klodzko.pl

Komentarze

Zostaw swój komentarz