Od końcówki grudnia 2020 r. trwają szczepienia osób z grupy „0″, wskazanej w Narodowym Programie Szczepień (m.in. personel medyczny i niemedyczny szpitali, pracownicy domów pomocy społecznej oraz miejskich ośrodków pomocy społecznej, także zatrudnieni w aptekach, hurtowniach farmaceutycznych, studenci medycyny).

Odbywa się to w tzw. „szpitalach węzłowych”, o czym informowaliśmy w naszym portalu. Rzetelność szczepień w grupie „0” będzie – według dzisiejszych zapowiedzi Ministerstwa Zdrowia – kontrolowana. To wynik ujawnionej przez studentów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego procederu szczepień „poza kolejnością”. Poddały się temu znane osoby ze środowisk aktorskich, medialnych i niektórzy politycy różnych opcji.

Proces szczepień – zgodnie z programem – będzie nadal realizowany etapami. Pod koniec stycznia 2021 r. ruszyć ma faza szczepień w grupie „1”. Obejmą one osoby w wieku 60+ począwszy od najstarszych. Udostępniona już została mapa z lokalizacjami punktów szczepień w całym kraju. Będzie ona na bieżąco aktualizowana.

Klikając TUTAJ można sprawdzić, gdzie jest punkt szczepień najbliższy naszemu miejscu zamieszkania.

Komentarze

Zostaw swój komentarz