• Policjanci ujawnili nielegalny pobór energii elektrycznej w jednym z domów jednorodzinnych na terenie powiatu kłodzkiego.

Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą kłodzkiej komendy ustalili, że w jednym z budynków na terenie powiatu dochodzi do kradzieży prądu. Sprawdzenia tego miejsca dokonali policjanci oraz pracownicy zakładu energetycznego, którzy potwierdzili podejrzenia. Okazało się, że mieszkający pod wskazanym adresem 70-letni mężczyzna bezprawnie korzystał z prądu poprzez przyłącze pomijające układu pomiarowy.

Nielegalna instalacja elektryczna została już zlikwidowana, a policjanci wyjaśniają wszelkie okoliczności tej sprawy, sprawdzają również jak długo 70-latek nielegalnie pobierał prąd. Bez względu na wartość poniesionych strat, czyn taki kwalifikowany jest jako przestępstwo kradzieży energii elektrycznej, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna musi się również liczyć z koniecznością uregulowaniem opłat naliczonych przez dostawcę energii elektrycznej za bezprawny pobór.

Warto mieć na uwadze, że nielegalne przyłącza stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa osób mieszkających w danym budynku. W wielu przypadkach kradzież prądu wiąże się z uszkodzeniem instalacji elektrycznej. To z kolei jest częstą przyczyną pożarów bądź porażenia prądem nie tylko osób nielegalnie pobierających energię elektryczną, lecz również osób mieszkających w sąsiedztwie.

  • Nadal, mimo licznych apeli kierowanych do kierowców o zachowanie rozsądku i szczególnej ostrożności, a zwłaszcza o nie wsiadanie za kierownicę po wypiciu alkoholu, zdarzają się przypadki świadczące o całkowitej nieodpowiedzialności niektórych użytkowników dróg.

Przykładem takiego zachowania jest 47-letnia mieszkanka powiatu kłodzkiego, która w Nowej Rudzie kierowała motorowerem będąc w stanie nietrzeźwości. Po przebadaniu okazało się, że kierująca ma 2,98 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku zatrzymali kobietę, która kierowała motorowerem będąc w stanie nietrzeźwości. Teraz 47-letnia mieszkanka powiatu kłodzkiego za swoje postępowanie odpowie karnie.

Kobieta za swój czyn odpowie karnie. Za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi grzywna, ograniczenie wolności lub kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Poprzez: dolnoslaska.policja.gov.pl

Komentarze

Zostaw swój komentarz