Nowe projekty obu firm opiewają łącznie na 135 milionów złotych.  JoysonQuin oraz Tristone – dwie firmy motoryzacyjne najdłużej działające w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej „INVEST-PARK” zdecydowały się na kolejne inwestycje.

JoysonQuin Automotive Systems Polska to producent kierownic i elementów dekoracyjnych do wnętrz samochodów, który działa w Wałbrzychu od przeszło 20 lat.  Kolejny projekt inwestycyjny związany jest z budową nowego zakładu, w którym produkowane będą wysokiej jakości detale ozdobne do drzwi i kokpitów. Produkty Joysonquin zostaną zamontowane w pojazdach takich marek jak BMW, Audi czy Mercedes.

Budowa zakładu rozpocznie się pod koniec bieżącego roku, a zakończenie inwestycji zaplanowano na drugą połowę 2022 r. Docelowo w nowej fabryce znaleźć ma zatrudnienie około 300 osób. Wartość projektu opiewa na 120 mln złotych. Nowa inwestycja to dla JoysonQuin – droga do dalszego rozwoju i stworzenia nowych możliwości w zakresie technologii, doskonalenia organizacji i uzyskania nowych kompetencji.

To wielka szansa na dalszą obecność firmy JoysonQuin jako pracodawcy w lokalnym środowisku z poszerzonym portfolio produktów i zastosowaniem bardzo wysokiego automatyzacji. JoysonQuin na podstawie lat doświadczeń, zdobytej wiedzy i pracy zespołowej chce zbudować nowoczesny, efektywny, przyjazny dla środowiska i pracowników zakład – mówi prezes zarządu JoysonQuin Jacek Kucharski.

Na kolejną, już siódmą inwestycję w Wałbrzyskiej Strefie zdecydował się także pobliski Tristone Flowtech Poland. Ten międzynarodowy producent aplikacji do układów chłodzenia zatrudnia obecnie ponad 1000 osób i również może poszczycić się 20-letnią historią działalności w Wałbrzychu. Nowy projekt zakłada rozbudowę parku maszynowego poprzez doposażenie fabryki w urządzenia najnowszej generacji. Przewody doprowadzające płyny chłodnicze produkowane w ramach nowej inwestycji znajdą zastosowanie w samochodach BMW oraz Mini Cooper, zarówno z napędem tradycyjnym jak i elektryczny oraz hybrydowym.

  • Na obszarze „Invest-Park” w Wałbrzychu działa obecnie 16 firm, które zatrudniają ponad 7 000 osób.
  • Jak już informowaliśmy w naszym portalu, w marcu tego roku na nową inwestycję zdecydowała się Faurecia, która zwiększy zatrudnienie o kolejne 1000 osób.
  • Z kolei w kwietniu Toyota Motor Manufacturing Poland uruchomiła w Wałbrzychu produkcję elektrycznej przekładni do napędów hybrydowych, co zapowiadaliśmy w naszym portalu.

© Dariusz Gdesz

Komentarze

Zostaw swój komentarz