• Mimo licznych apeli kierowanych do kierowców o zachowanie rozsądku i szczególnej ostrożności, a zwłaszcza o nie wsiadanie za kierownicę po wypiciu alkoholu, zdarzają się przypadki świadczące o całkowitej nieodpowiedzialności niektórych użytkowników dróg.

Przykładem takiego zachowania był 53-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego, który wieczorem w Szczytnej kierował samochodem osobowym będąc w stanie nietrzeźwości. Po przebadaniu policjanci kłodzkiej drogówki stwierdzili, że kierujący ma 3,1 promila alkoholu w organizmie (!!!). Teraz 53-latek za swój czyn odpowie karnie.

Przypomnieć zatem trzeba, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub po użyciu innego, podobnie działającego środka, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, 5 tysięcy złotych kary oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 10 lat.

  • Z kolei policjanci z komisariatu w Polanicy-Zdroju zatrzymali do rutynowej kontroli drogowej innego kierującego samochodem osobowym. Po chwili sprawa okazała się poważniejsza.

Podczas kontroli zauważyli, że zachowanie kierującego jest nerwowe. W samochodzie funkcjonariusze wykryli susz roślinny. Narkotyki znajdowały się w plecaku. 24-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego przyznał się, że jest to marihuana. Z zabezpieczonej przez policjantów ilości środków można było by przygotować kilkadziesiąt porcji narkotyków.

24-latkowi postawiono zarzut posiadania narkotyków. Mężczyzna został zatrzymany i teraz czeka go odpowiedzialność karna za popełnione przestępstwo odpowie karnie. Stanie przed sądem, a za ten czyn grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Poprzez: KPP Kłodzko

Komentarze

Zostaw swój komentarz