Przez nieodpowiedzialne zachowanie 65-letniego mężczyzny, który doprowadził do pożaru swojego mieszkania, w miniony poniedziałek wieczorem mogli zginąć lokatorzy jednego z budynków w centrum Wałbrzycha.

Do zdarzenia doszło około godziny 19. Wtedy to policjanci otrzymali informację o wydobywających się z jednego z mieszkań kłębów dymu. Na miejscu strażacy bardzo szybko przeprowadzili działania gaśnicze. Sam sprawca zdarzenia, w związku z podejrzeniem podtrucia tlenkiem węgla, został przewieziony do szpitala. Na szczęście innych 13 ewakuowanych lokatorów budynku nie doznało obrażeń.

Funkcjonariusze prewencji wałbrzyskiej komendy zatrzymali seniora, który poprzez niewłaściwe obchodzenie się z ogniem, doprowadził do pożaru swojego mieszkania, narażając tym samym lokatorów jednego z budynków w centrum miasta na utratę życia lub zdrowia. W toku wykonanych dalszych czynności wałbrzyscy policjanci ustalili, że do zdarzenia doszło, kiedy mężczyzna rozpalał w piecu. Poprzez nieostrożne obchodzenie się z ogniem, płomieniami zajęło się całe mieszkanie.

65-latek był trzeźwy. Mężczyzna odpowie teraz przed sądem za sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa w postaci pożaru, który zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 8.

Poprzez: dolnoslaska.policja.gov.pl

Komentarze

Zostaw swój komentarz