• W kompleksie leśnym na terenie gminy Kłodzko znaleziony został pocisk artyleryjski.

O niebezpiecznych pozostałościach z czasów wojny policjantów poinformował mieszkaniec powiatu kłodzkiego. Na znalezisko przypadkowo natrafił wykonując prace budowlane, w czasie których zauważył przedmiot przypominający pocisk artyleryjski. O tym fakcie został powiadomiony dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku, który skierował na miejsce patrol. Funkcjonariusze potwierdzili, że rzeczywiście jest to pocisk artyleryjski.

Policjanci do czasu przyjazdu patrolu saperskiego zabezpieczają niebezpieczne znalezisko. Następnie saperzy zabiorą pocisk do neutralizacji na wyznaczonym poligonie. Zabezpieczony niewybuch zostanie zneutralizowany na poligonie. Policjanci apelują o ostrożność i przypominają, że odnalezionych materiałów wybuchowych nie należy dotykać, czy też próbować przenosić.

Pamiętajmy, że znalezisk przypominających niewybuchy nie wolno dotykać, ani przenosić czy rozbrajać. O znalezisku należy jak najszybciej zawiadomić najbliższą jednostkę Policji. Policjanci zabezpieczą teren i powiadomią saperów. Jeśli jest to możliwe do czasu przyjazdu służb takie miejsce należy zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych.

  • Kilka dni wcześniej kłodzcy policjanci ujawnili nielegalny pobór energii elektrycznej w jednym z mieszkań na terenie powiatu kłodzkiego.

Podłączenie instalacji z pominięciem układu pomiarowego umożliwiło właścicielowi mieszkania darmowe korzystanie z prądu, przynajmniej do czasu interwencji mundurowych, którzy zakończyli ten nielegalny proceder. Policjanci obecnie wyjaśniają wszelkie okoliczności tej sprawy, sprawdzają m.in. jak długo mężczyzna korzystał z nieuprawnionego poboru energii elektrycznej. Ponadto w zajmowanym przez 40-latka lokalu funkcjonariusze ujawnili tytoń bez polskich znaków akcyzy. Teraz za kradzież grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Poprzez: dolnoslaska.policja.gov.pl

Komentarze

Zostaw swój komentarz