• W trakcie pracy operacyjnej mundurowi z zespołu wywiadowców Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu odwiedzili jedno z mieszkań przy ul. Reja w Wałbrzychu.

25-letni mężczyzna był zaskoczony, kiedy policjanci podczas sprawdzenia pomieszczeń znaleźli woreczki, w których znajdowało się ponad 40 gramów środków psychotropowych w postaci metamfetaminy oraz blisko 65 gramów środków odurzających w postaci marihuany. Funkcjonariusze zabezpieczyli również gotówkę w kwocie 5,5 tys. zł na poczet przyszłej kary oraz podręczne wagi służące do porcjowania narkotyków.

25-latek został zatrzymany i stanie teraz przed sądem. Za posiadanie znaczniej ilości substancji zabronionych prawem wg Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.

  • Od początku roku policjanci z Wałbrzycha otrzymywali zgłoszenia o włamaniach do mieszkań na terenie miasta. Sprawcy wyłamywali zamki w drzwiach i z pomieszczeń kradli najcenniejsze przedmioty, takie jak: laptopy, biżuteria, zegarki i pieniądze.

Funkcjonariusze na miejscu każdego z takich włamań zabezpieczali ślady i wykonywali szereg innych czynności procesowych. W tym samym czasie policjanci kryminalni rozpoczęli poszukiwania potencjalnych sprawców. Prowadzone działania operacyjne przynosiły kolejne ustalenia, które znacząco zawężały krąg podejrzewanych osób.

W rezultacie szeroko zakrojonych działań w minionym tygodniu kryminalni z wałbrzyskiej komendy miejskiej wspólnie z funkcjonariuszami Komisariatu Policji I w Wałbrzychu na autostradzie A4 zatrzymali trzech obywateli Gruzji. Wracali oni właśnie z kolejnego włamania, a w aucie, którym się poruszali, mundurowi ujawnili skradzione przedmioty.

Dodatkowo przeszukując wynajmowane przez nich mieszkanie we Wrocławiu, policjanci odnaleźli kolejne rzeczy pochodzące z włamań. Były wśród nich między innymi: telefony, zegarki, biżuteria, pieniądze i ubrania, w których mężczyźni prowadzili swój przestępczy proceder, a także pistolet gazowy wraz z amunicją.

Zatrzymani usłyszeli już 10 zarzutów kradzieży z włamaniem dokonanych na terenie powiatu wałbrzyskiego. Jednak, gdy śledczy zaczęli gromadzić materiał dowodowy w tej sprawie, ustalono, że ślady tego przestępczego procederu sięgają również na teren województwa wielkopolskiego, mazowieckiego, śląskiego i łódzkiego. Decyzją sądu trzech obywateli Gruzji zostało tymczasowo aresztowanych na 3 miesiące. Teraz muszą się liczyć z karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Poprzez: dolnoslaska.policja.gov.pl

Komentarze

Zostaw swój komentarz