Ząbkowiccy policjanci zauważyli jadącego luksusowym autem młodego mężczyznę. Wraz z 22-latkiem podróżowała jego 16-letnia koleżanka.

Był znany funkcjonariuszom w związku z wcześniejszym jego zatrzymaniem. Wynikało ono z posiadania narkotyków. Mundurowi wiedzieli także o cofniętych mu uprawnienia do kierowania pojazdami. Kierowca na widok policjantów próbował uciekać. Początkowo odjechał samochodem, a po przejechaniu kilku kilometrów wysiadł i zaczął pieszo uciekać między budynkami. Szybko został zatrzymany przez policjantów.

Po sprawdzeniu samochodu funkcjonariusze znaleźli w nim amfetaminę i wagę elektroniczną. Wiedząc, że mężczyzna może mieć także niedozwolone substancje w domu. Gdy tam pojechali tam, okazało się, że nie mylili się. Policjanci zabezpieczyli duże ilości narkotyków, między innym blisko 100 gramów haszyszu, ponad 320 porcji amfetaminy oraz prawie 100 porcji marihuany.

Tymczasem zatrzymany 22-latek zachowywał się nerwowo i nienaturalnie, dlatego został przewieziony do szpitala a tam pobrano mu krew, żeby sprawdzić, czy był pod wpływem narkotyków. Jadąca z zatrzymanym 16-latka została przekazana pod opiekę matki, a on sam trafił do policyjnego aresztu. Młodemu mężczyźnie postawiono zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków oraz kierowania pojazdem pomimo cofnięcia uprawnień. Wobec podejrzanego sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Policjanci sprawdzają ponadto czy mężczyzna nie zajmował się również sprzedażą środków zabronionych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami posiadanie narkotyków zagrożone jest karą pozbawienie wolności do 3 lat, a w przypadku ich znacznej ilości nawet do 10 lat.

Policjanci z Dolnego Śląska permanentnie walczą z przestępczością narkotykową. Efektem ich działań są m. in. kolejne zatrzymania osób, które trudnią się tym procederem. Tylko w ostatnim czasie funkcjonariusze namierzyli i zatrzymali na terenie kilku powiatów cztery osoby posiadające znaczne ilości zabronionych substancji, wśród których była amfetamina i marihuana.

Podejrzany z powiatu ząbkowickiego jest jednym z nich. Przypomnijmy, że posiadanie znacznej ilości narkotyków zagrożone jest karą pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Poprzez: KPP Ząbkowice Śląskie

Komentarze

Zostaw swój komentarz