W ostatnim czasie policjanci powiatu dzierżoniowskiego dokonali kilku zatrzymań związanych z przestępczością narkotykową.

Policjanci wszystkich wydziałów nie ustają w walce z amatorami substancji zabronionych. Działania profilaktyczne mają uświadamiać dzieciom i młodzieży zagrożenia wynikające z kontaktu z narkotykami i dopalaczami. Osoby, które decydują się na posiadanie, udzielanie, uprawę, lub inne działania związane z substancjami psychoaktywnymi muszą liczyć się z konsekwencjami karnymi.

  • Policjanci powiatu dzierżoniowskiego zabezpieczyli 124 porcje amfetaminy. Dzierżoniowscy kryminalni zatrzymali 31-latka, który posiadał w miejscu zamieszkania i przy sobie blisko 11 gramów białego proszku
  • Bielawscy policjanci zatrzymali 27-letniego mężczyznę, który posiadał przy sobie, wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, substancje psychotropowe w postaci amfetaminy w ilości ponad 15 porcji handlowych. Jak się okazało był on także osobą poszukiwaną do odbycia kary pozbawienia wolności i trafił do dzierżoniowskiego aresztu śledczego
  • Dzierżoniowscy policjanci, w trakcie patrolu zauważyli trzech mężczyzn, z których jeden na widok radiowozu chciał zmienić kierunek marszu. Doświadczenie i intuicja funkcjonariuszy skutkowały podjęciem czynności służbowych. Mundurowi po raz kolejny nie mylili się. Przy 20-latku ujawniono substancję, której badanie wykazało, że jest to pochodna amfetaminy.
  • Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie zatrzymali 31-letniego mężczyznę, który posiadał narkotyki w samochodzie i miejscu zamieszkania. Badanie białej, częściowo zbrylonej substancji wykazało, iż była to amfetamina.

Przypomnijmy, że za posiadanie narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8, a gdy w grę wchodzi ich znaczna ilość nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Poprzez: KPP Dzierżoniów

Komentarze

Zostaw swój komentarz