Ponad 20 sklepów na powierzchni ok. 8000 metrów kwadratowych na dwóch poziomach oraz ok. 150 miejsc parkingowych dla klientów. Tak ma wyglądać nowy park handlowy w Dzierżoniowie. Powstanie na terenie nieistniejącego już dworca autobusowego, który zastąpiło nowoczesne Sowiogórskie Centrum Komunikacyjne oddane do użytku na początku 2019 r., gdzie zintegrowano strumienie pasażerów kolei i komunikacji autobusowej.

Jeden poziom nowego obiektu handlowo-usługowego ma być dostępny od ulicy Prochowej, będzie dostępny z wysokości marketu Netto. Na obu poziomach funkcjonować mają parkingi. Park handlowy ma być architektonicznie wkomponowany w otoczenie. Inwestycja jest już na etapie uzgodnień. Prywatny inwestor zapowiada, że przestrzenie handlowe będzie dostępne nie tylko dla sieciówek, ale i dla lokalnych przedsiębiorców

Obecnie analizowany projekt architektoniczny nowego budynku handlowego w Dzierżoniowie przygotowało biuro Arkus. Pierwotnie projekt zakładał powierzchnię do 5 000 mkw. i mniejszy parking. Obecnie firma Partner Development (spółka zależna Retail Partners) jest w trakcie przygotowania do inwestycji. Centrum „Galeria Dzierżoniowska” ma być otwarta dla klientów pod koniec 2022 r. Położenie sprawia, że obiekt może liczyć na duży ruch klientów przemieszczających się pomiędzy dzierżoniowskim rynkiem a centrum komunikacyjnym.

Wraz z rozpoczęciem budowy centrum handlowego prowadzony będzie remont uszkodzonego muru oporowego, który jest własnością firmy budującej centrum handlowe. Jak informuje dzierżoniowski magistrat inwestor zadeklarował przystąpienie do prac jesienią tego roku, więc miasto będzie mogło wreszcie równolegle ruszyć z modernizacją ul. Prochowej.

Ze względów technologicznych trzeba rozebrać mur i nawierzchnię ulicy. Jesteśmy na etapie projektowania. Planujemy remont od ul. Batalionów Chłopskich do ronda przy synagodze, a ulica Prochowa ponownie będzie dwukierunkowa – zapowiada burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski i przypomina, że wkrótce rozpocznie się rewitalizacja tzw. „wału szwedzkiego”, o czym informowaliśmy w naszym portalu.

Wizualizacje: urbanity.pl

Komentarze

Zostaw swój komentarz