W 336. rocznicę urodzin Jana Sebastiana Bacha odbędzie się koncert z tej okazji. Zabrzmi jego muzyka na symfonicznych organach Schlaga. Wykonawcami będzie dwoje świdnickich organistów – Zuzanna Bator i Maciej Bator.

Zuzanna i Maciej Batorowie to małżeństwo organistów. Od 2011 roku związani ze Świdnicą, gdzie tworzą jedno z najbardziej zauważalnych centrów muzyki organowej w Polsce. Prowadzą Fundację Dobrej Muzyki, w której realizują swoją misję – uczenie lepszego rozumienia muzyki organowej. W ciągu 8 lat działalności Fundacji zorganizowali ponad 150 koncertów zapraszając wybitnych artystów z całego świata. Para koncertuje w wielu krajach europejskich jako duet organowy, wykonując autorskie transkrypcje organowe na cztery ręce. Są rodzicami Bernarda, Leonarda i Henryka.

W programie usłyszymy solową muzykę organową J.S. Bacha, m.in. opracowania chorałowe ze zbioru „Orgelbüchlein”. Koncert będzie retransmisją z Kościoła Pokoju w Świdnicy – po premierze pozostanie publiczny i będzie go można obejrzeć w dowolnym momencie.

Koncert w 336. rocznicę urodzin Jana Sebastiana Bacha – środa – 31 marca 2021 – godz. 17:00 – Kościół Pokoju – Świdnica – wyłącznie online na profilu Facebook i You Tube Fundacji Dobrej Muzyki

Foto: Marek Szulikowski

Komentarze

Zostaw swój komentarz