• Kilka dni temu policjanci prewencji wałbrzyskiej komendy otrzymali informację o dwóch włamywaczach, którzy przeczesują ogródki działkowe znajdujące się w rejonie ul. Ratuszowej w Wałbrzychu.

Funkcjonariusze po przyjeździe na miejsce zastali zaskoczonych nastolatków w wieku 17 i 19 lat. Okazało się, że młodociani przestępcy chodzili od działki do działki, uszkadzali drzwi lub okna w altankach i szukali wartościowych przedmiotów. Ukradli między innymi miedziane, mosiężne i porcelanowe ozdobne dzwonki o wartości 1 tys. zł.

Nastolatkowie noc spędzili w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych, a następnego dnia usłyszeli zarzuty. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10.

  • Tego samego dnia przed godziną 16:00 policjanci zespołu wywiadowczego wałbrzyskiej komendy otrzymali informację o innym zdarzeniu na tle kradzieży.

Wiadomość dotyczyła ujęcia przez pracowników ochrony jednego ze sklepów, znajdujących się przy ul. Józefa Piłsudskiego w Wałbrzychu, 20-latka odpowiedzialnego za wcześniejsze wielokrotne kradzieże. Funkcjonariusze ustalili, że podejrzany dokonał czterech podobnych kradzieży w krótkich odstępcach czasu, a wartość start w artykułach chemicznych i spożywczych wyniosła łącznie blisko 800 zł.

W toku wykonanych czynności procesowych podejrzany złożył wyjaśnienia. Za kradzieże grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

Poprzez: dolnoslaska.policja.gov.pl

Komentarze

Zostaw swój komentarz