• Policjanci zaangażowani są w nieustającą walkę z przestępczością narkotykową. Pomimo działań profilaktycznych, kar grożących za czyny związane z substancjami zabronionymi, ciągle trafiają się osoby z takimi środkami.

Policjanci dzierżoniowskiego wydziału kryminalnego zatrzymali mężczyznę, który był w posiadaniu narkotyków. 26-latek posiadał w miejscu zamieszkania blisko 5,5 grama białego proszku, a wstępne badanie wykazało, że była to amfetamina.

Z kolei funkcjonariusze ogniwa patrolowo-interwencyjnego z powiatu dzierżoniowskiego zatrzymali mężczyznę i kobietę, którzy posiadali przy sobie narkotyki. Około 4:30 dyżurny wysłał patrol, gdzie w bloku na jednym z dzierżoniowskich osiedli, miała spać na klatce jakaś osoba. Przybyli na miejsce mundurowi zastali dwie osoby. W powietrzu roznosił się charakterystyczny zapach palonej marihuany, a w trakcie czynności legitymowania, młodzi ludzie zachowywali się nerwowo, co wzbudziło podejrzenia policjantów. Nie mylili się. 22-latek miał w ręce „jointa”, natomiast 19-latka w kieszeni kurtki woreczek strunowy z zawartością suszu. W obu przypadkach wstępne badania wykazały, iż była to marihuana.

Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8, a gdy w grę wchodzi ich znaczna ilość nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Poprzez: KPP Dzierżoniów

Komentarze

Zostaw swój komentarz