Niemal 2300 uczniów z 53 dolnośląskich placówek edukacyjnych skorzysta wkrótce ze staży, praktyk zawodowych i egzaminów dla uczniów kształcenia i szkolenia zawodowego – wszystko dzięki projektowi realizowanemu przez samorząd województwa dolnośląskiego w partnerstwie z 10 samorządami w regionie. Projekt wart jest 11,5 miliona złotych i jest dofinansowany z funduszy europejskich.

Projekt współrealizuje samorząd Dolnego Śląska wraz z powiatami: bolesławieckim, kłodzkim, lubińskim, lwóweckim, oleśnickim, świdnickim, wrocławskim oraz gminami miejskimi: Legnica, Wałbrzych i Wrocław.

Zależy nam na tym, aby uczniowie kończący szkoły byli jak najlepiej przygotowani do podjęcia pracy w swoich zawodach. Praktyki i staże są w tym zakresie ogromną pomocą, ponieważ rynek pracy jest coraz bardziej wymagający – mówi marszałek Cezary Przybylski.

Budżet projektu przekracza 11,5 mln zł, a dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego sięga 9,7 mln zł. Wkład własny województwa dolnośląskiego oraz partnerów wynosi 1,7 mln zł.

Chcemy wesprzeć uczniów kształcących się w konkretnym zawodzie w szkołach z naszego regionu. Uczniowie będą mieli dostęp do staży, praktyk i wreszcie egzaminów zawodowych. Chcemy, by strumień dobrze wykształconej młodzieży, specjalistów w danej branży płynął na dolnośląski rynek pracy. Silna kadra jest gwarantem rozwoju. Zależy nam na dynamicznym rozwoju gospodarki w naszym województwie. Chcemy zacząć od podstaw – komentuje wicemarszałek Marcin Krzyżanowski.

Komentarze

Zostaw swój komentarz