Policjanci patrolujący rejon miejski w Jaworzynie Śląskiej ok. godz. 18:00 zauważyli samochód osobowy. Pojazdem tym poruszał się mężczyzna, którego sposób jazdy wskazywał, że znajduje się pod wpływem alkoholu.

Po zatrzymaniu pojazdu, okazało się, że 27-letni kierujący jest trzeźwy, ale niezwykle zdenerwowany. Mężczyznę poddano badaniu na urządzeniu do wstępnego badania na zawartość narkotyków w organizmie.  Uzyskano wynik pozytywny uzasadniający podejrzenie kierowania po zażyciu substancji psychotropowych. Od mężczyzny pobrano krew do badań. Dowodem w sprawie będą wyniki badań laboratoryjnych.

Ponadto w czasie kontroli przy mężczyźnie wykryto woreczek z zawartością suszu roślinnego, który poddano badaniom na testerze narkotykowym. Badanie potwierdziło, że zabezpieczona substancja to marihuana. Młody mężczyzna posiadał przy sobie porcje tego narkotyku. Teraz za swoje czyny odpowie on przed sądem.

W świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie środków odurzających grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Ponadto wg przepisów ruchu drogowego, kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Poprzez: KPP Świdnica

Komentarze

Zostaw swój komentarz