Minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk odwiedziła wczoraj Centrum Tauron Arena w Dusznikach Zdroju (gdzie zaplanowane są biathlonowe mistrzostwa Europy w styczniu 2021 r.), Wałbrzych (gdzie o rozwoju lekkoatletyki rozmawiała w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej „Invest-Park”), Jaworzynę Śląską (gdzie odbyła się konferencja na temat wsparcia sportu dzieci i młodzieży) oraz Lubin (gdzie podsumowano program stypendialny KGHM „Miedziane Rywalizacje”).

24 polskich sportowców w ramach tegorocznej edycji programu „Miedziane Rywalizacje” otrzymało stypendia przyznane przez KGHM Polska Miedź. Laureaci zostali wybrani przy współpracy z Ministerstwem Sportu. Gościem szczególnym wydarzenia była minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk, która wizytowała wczoraj niektóre dolnośląskie obiekty sportowo-rekreacyjne i spotykała się ze środowiskami sportu amatorskiego.

Od 2019 roku miedziowy koncern pomaga zawodnikom w tworzeniu warunków do treningu i osiągania sukcesów. Wśród 24 wyróżnionych znalazło się 7 sportowców z Zagłębia Miedziowego. Podczas wczorajszej ceremonii wręczony symboliczny czek m.in. szpadzistce Ewie Trzebińskiej, która jest objęta programem stypendialnym od 2019 roku.

Dodatkowe, indywidualne wsparcie wybitnych sportowców jest niezwykle istotne, ponieważ pozwala zapewnić komfort przygotowań do najważniejszych imprez rangi międzynarodowej, w tym do przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Dziękuję KGHM Polska Miedź S.A. za to, że włącza się w realizację strategii rozwoju polskiego sportu. Wierzę, że stypendyści dostarczą nam wielu powodów do radości – powiedziała minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk.

Obok minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk w spotkaniu, które odbyło się w siedzibie KGHM Polska Miedź w Lubinie, brali udział minister Krzysztof Kubów – szef Gabinetu Politycznego Premiera, prezes zarządu KGHM Marcin Chludziński oraz 6 stypendystów programu KGHM „Miedziane Rywalizacje”. Program stypendialny to wsparcie utalentowanych polskich sportowców. Wcześniej w subregionie sudeckim w rekonesansie po obiektach sportowych pani minister towarzyszyli szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów minister Michał Dworczyk, poseł Marcin Gwóźdź oraz wicemarszałek Dolnego Śląska Grzegorz Macko.

Stypendia są przyznawane przez KGHM za wybitne osiągnięcia sportowe i pracę nad osiąganiem coraz lepszych wyników. Wśród wyróżnionych znaleźli się m.in. szpadzistka Ewa Trzebińska, łyżwiarka Natalia Czerwonka, strzelcy Daniel Romańczyk i Tomasz Bartnik czy wioślarze Mikołaj Burda i Fabian Barański

Sportowy talent to sprawa najważniejsza, ale wszyscy wiemy, jak ważny jest komfort, również finansowy, w planowaniu kariery czy po prostu w udziale w zawodach. Przy tworzeniu Miedzianych Rywalizacji myśleliśmy właśnie o tym, by dać sportowcom warunki do trenowania a później czekać na ich sukcesy. Dajemy szansę zarówno młodym, jak i już doświadczonym zawodnikom. Ich osiągnięcia to nasza wspólna duma – mówił prezes zarządu KGHM Polska Miedź S.A. Marcin Chludziński.

Komentarze

Zostaw swój komentarz