W ramach jubileuszu 60-lecia KGHM Polska Miedź S.A. zaprasza do udziału w niezwykłym wydarzeniu pod nazwą „Miedź Jam”. Na twórców gier zainspirowanych czerwonym metalem czekają atrakcyjne nagrody.

Miedź Jam rozpocznie się 17 maja i potrwa tydzień. Przeprowadzony zostanie w formule online. To świetna okazja dla zainteresowanych tworzeniem gier na rozwój nowych umiejętności i otrzymanie atrakcyjnych nagród. W ramach wydarzenia, twórcy gier (w maksymalnie 4-osobowych zespołach) będą mieli za zadanie stworzyć grę związaną z tematem przewodnim, czyli miedzią. Jury zwróci uwagę na walory edukacyjne, artystyczne jak i rozrywkowe każdej z produkcji.

Wydobywana przez KGHM miedź jest wykorzystywana w wielu nowoczesnych technologiach – od układów komputerów przez obwody w elektrycznych samochodach czy turbiny wiatraków. Surowiec używany jest w najnowocześniejszym sprzęcie medycznym oraz architekturze i sztuce. Według ekspertów światowe zapotrzebowanie na ten metal będzie rosło. Dlatego KGHM zdecydował się upowszechnić wiedzę o miedzi organizując Miedź Jam.

Widzimy jak zmienia się świat i nasze miejsce w nowoczesnej gospodarce. Miedź otacza nas w większości urządzeń, ale często nie zdajemy sobie z tego sprawy. Mam nadzieję, że konkursowe gry przybliżą graczom i młodszemu pokoleniu znaczenie tego surowca, a równocześnie będą świetną zabawą. Polscy twórcy gier są bardzo utalentowani i kreatywni. Sam nie mogę się doczekać by zobaczyć ich pomysły – mówi prezes zarządu KGHM Polska Miedź S.A. Marcin Chludziński.

Chcąc uczestniczyć w wydarzeniu, należy się zarejestrować się poprzez formularz na stronie MiedzJam.pl. Rejestracja rozpoczyna się dzisiaj, czyli 4 maja i potrwa do 17 maja. Termin przesyłania gier konkursowych upływa 23 maja o godz. 23:59. Następnie zgłoszone gry będą ocenione przez jury, a wyniki zostaną ogłoszone w dniu 26 maja. Szczegółowy regulamin Miedź Jamu dostępny jest tutaj.

Każdego dnia rywalizacji uczestnicy będą mieli możliwość wysłuchania prezentacji zaproszonych gości. Na otwarciu wydarzenia Marcin Chludziński, prezes KGHM, opowie o idei Miedź Jamu. Prelekcje poprowadzą weterani polskiego gamedevu – Maciej Miąsik (Fire Fight, Schizm czy Wiedźmin 2: Zabójcy Królów) oraz Wojciech Kasprzyk (Bussiness Development Manager specjalizujący się w grach mobilnych i przeglądarkowych). Harmonogram prelekcji znajduje się na stronie internetowej i będzie aktualizowany na bieżąco.

  • Nagrodą za 1 miejsce jest 10 tys. zł, za 2 miejsce – 3 tys. zł, a trzecie – 2 tys. zł.
  • Nagroda specjalna, dla najlepszej gry przeglądarkowej, wyniesie 10 tys. zł.
  • Dodatkowo od czerwca, wszystkie gry będą dostępne za darmo w serwisie GamePlanet, a najlepsze tytuły będą dodatkowo promowane.
  • Szczegóły na stronie internetowej MiedzJam.pl i wydarzeniu na Facebooku.

Komentarze

Zostaw swój komentarz