25-letni wałbrzyszanin odpowie za przestępstwa, które popełnił w ostatnich dniach. Mężczyzna włamał się do samochodu osobowego oraz dokonał kradzieży w jednym z wałbrzyskich kościołów. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionego mienia. Podejrzany decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

Do obrabowania kościoła przy ul. 11 Listopada w Wałbrzychu doszło 18 sierpnia po południu. 25-latek wszedł do świątyni i po uprzednim wyłamaniu zamków w trzech skarbonkach na ofiarę, wykradł z nich znajdujące się pieniądze. Z kościoła zabrał również świecznik. Straty oszacowane zostały na kwotę ponad 750 zł.

Policjanci zespołu wywiadowczego wałbrzyskiej komendy realizując informacje własne już następnego dnia nad ranem zatrzymali sprawcę przestępstwa przy ul. Chrobrego w Wałbrzychu. W trakcie wykonanych czynności procesowych funkcjonariusze pierwszego komisariatu udowodnili mężczyźnie dodatkowo, że 16 sierpnia dokonał kradzieży z włamaniem do jednego z zaparkowanych na terenie Wałbrzycha samochodów osobowych, skąd zniknął sprzęt elektroniczny o wartości 450 zł. 25-latek wałbrzyszanin przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył obszerne wyjaśnienia.

Mundurowi ustalili, że to nie pierwsze tego typu przestępstwa popełnione przez mężczyznę. Decyzją Sądu Rejonowego w Wałbrzychu podejrzany został tymczasowo aresztowany na okres miesiąca. Policjanci przewieźli go do Aresztu Śledczego w Dzierżoniowie. Wałbrzyszaninowi grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 10. W toku wykonanych czynności mundurowi odzyskali skradziony z kościoła świecznik.

Poprzez: KMP Wałbrzych

Komentarze

Zostaw swój komentarz