Ząbkowiccy policjanci otrzymali informację o maszyniście, który miał kierować składem, ważącym kilkaset ton, będąc pod wpływem alkoholu.
Dyżurny ząbkowickiej komendy otrzymał zgłoszenie o kierującym składem maszyniście, który miał znajdować się pod wpływem alkoholu. Skład zatrzymał się na dworcu PKP w miejscowości Bardo. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci. Mundurowi ustalili, że mężczyzna wskazany w zgłoszeniu znajduje się w lokomotywie na końcu składu i tam zastali 44-latka mieszkańca województwa lubelskiego.
Podczas rozmowy policjanci poczuli od niego silną woń alkoholu. Mężczyzna został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Urządzenie wskazało, że maszynista miał blisko 3,5 promila alkoholu. Teraz mężczyzna usłyszy zarzut dotyczący kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, za który niebawem odpowie przed sądem. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi wysoka grzywna, zakaz sądowy, a nawet kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Policjanci zatrzymali 15-latka, który kierując motorowerem, zlekceważył wydawane przez funkcjonariuszy sygnały świetlne i dźwiękowe i podjął próbę ucieczki.
Ziębiccy policjanci w miejscowości Niedźwiedź zwrócili uwagę na poruszającego się ulicą młodego mężczyznę, który kierował motorowerem nie mając na głowie kasku ochronnego. Z uwagi na popełnione wykroczenie postanowili zatrzymać do kontroli drogowej. Młody chłopak widząc zbliżający się patrol policji postanowił przyspieszyć. W momencie użycia sygnałów świetlnych i dźwiękowych przez policjantów kierujący motorowerem nie reagował na polecenia i podjął próbę ucieczki, która zakończyła się wjechaniem na prywatną posesję.
Mężczyzna został niezwłocznie zatrzymany. Podczas legitymowania okazało się, że kierujący to 15-letni mieszkaniec powiatu wrocławskiego, który nie posiada uprawnień do kierowania motorowerem. Ponadto pojazd, którym jechał, nie miał ważnych badań technicznych, co jest nie tylko naruszeniem przepisów, ale także stanowi poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa na drodze oraz nie był ubezpieczony. To nie jedyne problemy nieletniego. W trakcie czynności ustalono, że chłopiec poruszał się pojazdem należącym do jego kuzyna, ale zabrał go z posesji bez jego zgody. Po wykonanych czynnościach nieletni został przekazany opiekunom. Niebawem, za swoje nieodpowiedzialne zachowanie nastolatek odpowie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.
Kamienieccy policjanci, przy wsparciu ząbkowickich i ziębickich funkcjonariuszy oraz innych zaangażowanych w działania służb, poszukiwali mieszkanki powiatu ząbkowickiego, która nie informując rodziny o swoich planach, wyszła z miejsca zamieszkania i nie powróciła do domu.
Oficera dyżurnego ząbkowickiej policji zaalarmował mieszkaniec powiatu ząbkowickiego, który poinformował, że jego 44-letnia siostra wyszła z domu i oddaliła się w nieznanym kierunku. Według otrzymanego zgłoszenia do zdarzenia miało dojść około godziny 17:00 i mimo poszukiwań prowadzonych na własną rękę przez rodzinę, kobiety nie udało się odnaleźć. Po ustaleniu istotnych szczegółów dotyczących zaginionej do poszukiwań zostali zaangażowani policjanci z ząbkowickiej komendy oraz z podległych komisariatów (Ząbkowic Śląskich i Ziębic). W akcji poszukiwawczej, która trwała do późnych godzin nocnych, wzięło udział kilkudziesięciu funkcjonariuszy policji oraz funkcjonariusze z Państwowej Straży Pożarnej w Ząbkowicach Śląskich, Ochotniczej Straży Pożarnej z Kamieńca Ząbkowickiego, Lubnowa, Doboszowic oraz Topoli. Do akcji poszukiwawczej przyłączyła się także Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza „Life” z Nowej Rudy, która w działaniach wykorzystała drona z termowizją.
Dzięki wytężonej pracy mundurowych i zgranej współpracy wszystkich służb, w nocy zaginioną zauważyli strażacy w rejonie lasu w pobliżu miejscowości Lubnów. Kobietę przekazano w ręce medyków, którzy udzielili kobiecie niezbędnej pomocy medycznej.
Aby pomóc policji w poszukiwaniach osoby zaginionego pamiętaj:
- przekaż pełne dane oraz cechy charakterystyczne osoby zaginionej. Jeśli składasz zawiadomienie w jednostce policji, zabierz ze sobą zdjęcie zaginionego (może być również zdjęcie w telefonie), co umożliwi jak najszybsze podanie rysopisu osoby zaginionej funkcjonariuszom policji;
- podaj dokładny ubiór zaginionego, w jakim ostatnio go widziałeś;
- ustal, gdzie w ostatnich dniach najczęściej przebywała zaginiona osoba, czy miała ulubione miejsca, w których chętnie spędzała czas sama. Wymień również osoby, u których zaginiona osoba mogła szukać schronienia oraz podaj dane osób, z którymi jest w stałym kontakcie;
- zastanów się, czy w ostatnim czasie zaginiona osoba, nie przejawiała niecodziennych zachowań, czy nie mówiła o wyjeździe, rozpoczęciu życia na nowo, jeśli tak, natychmiast poinformuj o tym funkcjonariusza przyjmującego zgłoszenie;
- przekaż informacje o chorobach osoby zaginionej, takich jak np. demencja, depresja, zaburzenia osobowości;
- nie ukrywaj niczego przed policjantem, odpowiadaj na pytania zgodnie z prawdą. Wszystkie informacje związane z osobą zaginioną i jej życiem mogą być ważne.
Poprzez: dolnoslaska.policja.gov.pl