Policjanci ze Szklarskiej Poręby i z Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu karkonoskiego w związku z uprawą i wytworzeniem grzybów halucynogennych oraz posiadaniem znacznych ilości środków odurzających.
Policjanci z Komisariatu Policji w Szklarskiej Porębie i z Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze zatrzymali dwóch 23-letnich mieszkańców powiatu karkonoskiego w związku z uprawą i wytworzeniem suszu grzybów halucynogennych oraz posiadaniem znacznych ilości środków odurzających. Funkcjonariusze pojechali na zgłoszenie dotyczące złego samopoczucia młodego mężczyzny. Zgłoszenie wskazywało na możliwy związek z zażywaniem narkotyków. Po przybyciu na miejsce, policjanci zastali w mieszkaniu dwóch 23-letnich mieszkańców powiatu karkonoskiego. Był to właściciel lokalu oraz jego kolega. W trakcie interwencji, funkcjonariusze wyczuli silną woń marihuany, co skłoniło ich do podjęcia dalszych czynności na miejscu.
W wyniku przeszukania mieszkania, funkcjonariusze zabezpieczyli znaczne ilości marihuany, z której można było uzyskać ponad 3500 porcji handlowych. Narkotyki były przechowywane między innymi w słoikach. Ponadto, mundurowi odkryli, że mężczyźni uprawiali grzybnię, z której uzyskano blisko 100 gram suszu grzybów halucynogennych. Prowadząc dalsze czynności w tej sprawie, funkcjonariusze ustalili, że jeden z zatrzymanych zajmował się również sprzedażą narkotyków.
Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu. Trwa śledztwo, mające na celu ustalenie pełnego zakresu działalności przestępczej zatrzymanych oraz identyfikację potencjalnych odbiorców narkotyków. Teraz za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem, a grozić im może nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator Rejonowy w Jeleniej Górze zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz mają oni zakaz opuszczania kraju.
Do Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze zgłosiła się kobieta, która na portalu internetowym wystawiła do sprzedaży sukienkę.
Szybko znalazł się klient zainteresowany zakupem, który skontaktował się z nią za pośrednictwem komunikatora. Po potwierdzeniu sprzedaży, pokrzywdzona podała swój adres e-mail oraz numer rachunku bankowego. Wkrótce potem otrzymała wiadomość e-mail z linkiem, w który miała kliknąć, aby potwierdzić płatność. Strona, na którą została przekierowana, była niemal identyczna jak autoryzowana strona bankowości elektronicznej, co nie wzbudziło jej podejrzeń. Jeszcze tego samego dnia skontaktował się z nią mężczyzna podający się za pracownika banku, który poinformował ją, że ktoś próbował wypłacić gotówkę z jej konta. Polecił jej zalogowanie się do swojej aplikacji bankowej w celu weryfikacji, co też uczyniła. Niestety, po ponownym zalogowaniu się odkryła, że z jej konta zniknęło ponad 20 tysięcy złotych. Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności podczas dokonywania transakcji online. Dolnośląscy policjanci przypominają, że bezpieczeństwo w Internecie zależy w dużej mierze od naszej ostrożności oraz świadomości. Zachowajmy czujność i podejmujmy świadome decyzje podczas korzystania z usług online.
Poprzez: dolnoslaska.policja.gov.pl