Dolny ŚląskVIDEO

Marcin Krzyżanowski: „Zdrowie jest nadrzędnym celem naszej pracy w samorządzie Dolnego Śląska” [STUDIO FAKTY]

0

Gościem programu z cyklu #StudioFakty jest wicemarszałek województwa dolnośląskiego Marcin Krzyżanowski. W rozmowie prowadzonej przez Dariusza Nowakowskiego samorządowiec relacjonuje zaangażowanie władz regionu w problematykę zdrowia publicznego, co ma szczególne znaczenie nie tylko w kontekście pandemii koronawirusa, ale także coraz pilniejszych potrzeb w zakresie onkologii.

W budżecie samorządu regionu na rok 2022 środki przeznaczone na zadania z zakresu zdrowia zajmują drugą pozycję. Świadczy to – w opinii wicemarszałka Marcina Krzyżanowskiego – o tym, że projekty służące zdrowiu Dolnoślązaków, są niezmiennie w tej kadencji na pierwszym planie. Pandemia koronawirusa przyspieszyła i zwiększyła zaangażowanie samorządu wojewódzkiego w realizowanie doraźnych, ale też długoterminowych przedsięwzięć nakierowanych na wzmacnianie struktur zdrowia publicznego podległych Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Dolnośląskiego. Zobacz nasze video.

Obok wszelkich możliwych działań związanych z pandemią, nie można stracić z pola widzenia innych obszarów troski o zdrowie mieszkańców Dolnego Śląska. Jedną z takich dziedzin jest opieka onkologiczna – podkreśla Marcin Krzyżanowski i podkreśla, że obok inicjowanej właśnie budowy nowego i nowoczesnego szpitala onkologicznego we Wrocławiu, są podejmowane inne działania – także w placówkach położonych w całym województwie – na rzecz profilaktyki i terapii onkologicznych.

Potrzeby zdrowotne mieszkańców regionu to jednak nie tylko infrastruktura klinik i szpitali, ale nade wszystko kadry medyków. Jak zaznaczył wicemarszałek, od kilku lat zarząd województwa promuje kształcenie medyków w różnych kierunkach między innymi poprzez rozwijany systematycznie program stypendialny. Problem niedoboru pracowników w szpitalach dotyka całej służby zdrowia i nie ma szpitala czy nawet przychodni, które nie potrzebowałyby lekarzy czy pielęgniarek.

Oby problemów ze zdrowiem było jak najmniej. Za pracę dla zdrowia dziękuję wszystkim pracownikom służby zdrowia na Dolnym Śląsku. Z racji Świąt Bożego Narodzenia i nadchodzącego nowego 2022 roku serdecznie życzę dużo zdrowia i wytrwałości, abyśmy wszyscy spełniali swoje życiowe plany – powiedział na zakończenie spotkania wicemarszałek województwa dolnośląskiego Marcin Krzyżanowski.

Rozmawiał: Dariusz Nowakowski

Komentarze

Zostaw swój komentarz