W imię Boga Chrześcijan. W imię Boga Żydów. W imię Boga Arabów. W imię Buddy. W imię Konfucjusza. W imię Boga tych, którzy nie znają Boga. W imię przeszłych i przyszłych lat. Ratujmy świat! Nie obcy język, nie kolor skóry, nie strachu więzy, nie rozkaz z góry. Nie inna wiara, nie inne plemię, nie z nieba kara, nie cudze ziemie. Nie w imię państwa, nie linie granic, nie czyjeś draństwo nie kłamstwo za nic. Nie problem rasy, nie ból historii, nie upływ czasu, nie złe teorie. Nie kłamstwa rządów, nie bezmiar zbrodni, nie błędy sądów, nie zemsty żądni. Nie obcy język, nie kolor skóry, nie strachu więzy, nie rozkaz z góry. W imię przeszłych i przyszłych lat. Ratujmy świat! W imię przeszłych i przyszłych lat. Ratujmy świat!
W 2005 roku ukazał się album pod tytułem „Tu es Petrus”. Płyta została zarejestrowana podczas premiery 14 maja tego w Amfiteatrze na Kadzielni w Kielcach. W trakcie koncertu wystąpili: Piotr Rubik jako dyrygent, Dorota Jarema, Joanna Słowińska, Olga Szomańska, Przemysław Branny, Maciej Miecznikowski i Janusz Radek jako soliści, Igor Michalski w roli narratora oraz Chór Instytutu Edukacji Muzycznej Akademii Świętokrzyskiej i Chór Kameralny „Fermata” przy akompaniamencie Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Świętokrzyskiej im. Oskara Kolberga w Kielcach. 2 lipca 2005 r. ukazał się teledysk do piosenki „Niech mówią, że to nie jest miłość”, która okazała się hitem i w sierpniu zdobyła pierwsze miejsce na Festiwalu Jedynki w Sopocie. Rok później, tj. w czerwcu 2006 na 43. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej „Opole 2006” płyta z nagraniem oratorium zdobyła Superjedynki w kategoriach najlepsza płyta literacka oraz laureat laureatów. Płyta rozeszła się w ponad 100 tysiącach egzemplarzy, za co Zbigniew Książek i Piotr Rubik zostali uhonorowani przez korporację Universal Polska podwójną platynową płytą. 18 maja 2006 roku twórcy odebrali trofeum podczas kieleckiego koncertu W hołdzie Janowi Pawłowi II zorganizowanego z okazji przypadającej tego dnia rocznicy urodzin papieża. Pieśń „Litania do każdziutkiego na ziemi”, pochodząca z tej właśnie płyty niech będzie dobrym przesłaniem w pierwszych godzinach 2017 roku na wszystkie jego dni.
„W samo południe” – w niedzielę i święta prezentujemy naszym Czytelnikom krótką refleksję nad tym, co ważne w życiu każdego z nas. Zachęcamy Czytelników do przesyłania linków do własnych lub znalezionych w sieci klipów, które będziemy udostępniać wszystkim odbiorcom naszego portalu. Przesyłki można kierować poprzez formularz TWOJA INFORMACJA.