foto: Marcin Trzpiot

Już po raz trzeci osoby z niepełnosprawnościami i ich rodziny będą miały szansę wziąć udział w 10 wycieczkach górskich po dolnośląskich Sudetach w ramach akcji „Łączą nas góry”.

Organizator projektu – Fundacja Ładne Historie – prowadzi zbiórkę do puszek w schroniskach górskich oraz przez stronę internetową. Potrzeba 50 tysięcy złotych. Pierwsze wyprawy mają wystartować w czerwcu. Fundacja Ładne Historie zbiera środki na organizację przynajmniej 10 wypraw. W tym roku organizatorzy planują rozszerzyć ofertę o zajęcia wspinaczkowe dla dzieci z autyzmem i zespołem Aspergera. Szykują również koncerty dla wybranych domów pomocy społecznej.

Zapotrzebowanie na wycieczki stale rośnie. Zgłaszają się do nas kolejne ośrodki i placówki, a także indywidualne osoby i rodziny, które chciałyby po raz pierwszy pójść z nami w góry – mówi Maria Zięba z Fundacji Ładne Historie.

foto: Arkadiusz Lipin

  • Góry są dla wszystkich

Turystyka górska to fantastyczna forma rehabilitacji i rekreacji. Dotychczas z programu „Łączą nas góry” skorzystało łącznie 110 osób z niepełnosprawnościami i ponad 200 osób zdrowych. Fundacja zapewnia profesjonalny sprzęt, wyszkoloną kadrę i wolontariuszy, dzięki czemu marzenia o górskich spacerach stają się realne. Od pierwszej odsłony projektu uczestnicy pokonali już ponad 260 kilometrów sudeckich szlaków. Wycieczki mają charakter integracyjny – udział w nich biorą zarówno osoby z niepełnosprawnościami, jak i osoby zdrowe.

W tym roku planujemy ruszyć w znane i lubiane trasy, jak Rudawy Janowickie czy Polanka Bielawska, ale zaproponujemy też kilka nowych. Będą zarówno krótsze spacerowe trasy w pobliskich górach, jak i bardziej wyczynowe wyprawy – zapowiada Maria Zięba.

foto: Bartek Barczyk

  • Dorzuć się do puszki i pomóż spełnić marzenia

Zanim kolejni szczęściarze wyruszą w góry, trzeba zdobyć pierwszy szczyt – finansowy. Aby zorganizować 10 wycieczek, potrzeba 50 tys. zł. Koszt każdej wyprawy waha się od 4 do 5 tys. zł. Pieniądze wpłacać można przez stronę internetową https://ladnehistorie.pl/wesprzyj-nas/ lub dorzucać się do puszek zlokalizowanych w schroniskach górskich, m.in. w Andrzejówce, Zygmuntówce i na Wielkiej Sowie. Zbiórka potrwa do końca sierpnia. Więcej informacji: https://ladnehistorie.pl/lacza-nas-gory/

Komentarze

Zostaw swój komentarz