W nocy dyżurny Komisariatu Policji w Świebodzicach otrzymał zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który miał biegać po ulicy i wykrzykiwać, „że kogoś zabije”.

Natychmiast na miejsce wysłany został patrol, który potwierdził zgłoszenie i podjął decyzję zatrzymaniu agresywnego mieszkańca. W trakcie interwencji podejrzany zaatakował jednego z interweniujących policjantów nożem. Funkcjonariusz dzięki skutecznej obronie polegającej na blokowaniu uderzeń noża oraz dzięki posiadanej kamizelce taktycznej, która amortyzowała ciosy, uniemożliwił sprawcy osiągnięcie zamierzonego celu. Sprawca po obezwładnieniu trafił do policyjnego aresztu.

Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że 35-letni mężczyzna jest poszukiwany do odbycia zaległej kary pozbawienia wolności w wymiarze 2 lat i 10 miesięcy. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutów między innymi zmuszenia policjantów do zaniechania prawnej czynności służbowej związanej z zatrzymaniem, czynnej napaści na funkcjonariuszy oraz usiłowania zabójstwa, za które może mu grozić kara 25-letniego bądź nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec 35- latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech najbliższych miesięcy.

„Nawet z narażeniem życia…” Te słowa roty ślubowania dla każdego policjanta stanowią swoisty kodeks postępowania w codziennej służbie. To właśnie Policja stoi na straży bezpieczeństwa obywateli, w pierwszej kolejności stawiając sobie za cel ochronę życia i zdrowia każdego z nich.

Poprzez: dolnoslaska.policja.gov.pl

Komentarze

Zostaw swój komentarz