• Kierownik niemczańskiego Posterunku Policji wraz z dzielnicowym, w trakcie pełnienia służby obchodowej zauważyli mężczyznę, który nie stosował się do obowiązku zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej.

Podjęli interwencję zaczynając od legitymowania. Na 33-latka został nałożony mandat, ale to nie zakończyło podjętych czynności. W wyniku sprawdzenia danych mężczyzny w policyjnych bazach danych okazało się, że jest osobą poszukiwaną. Decyzją Sądu Rejonowego w Wałbrzychu zastał on zatrzymany i doprowadzony do aresztu Śledczego w Dzierżoniowie, celem odbycia kary w wymiarze 6 miesięcy pozbawienia wolności.

  • W połowie listopada br. doszło do kradzieży biżuterii w jednym ze sklepów jubilerskich w Dzierżoniowie.

Do placówki handlowej wszedł mężczyzna, który udając klienta oglądał wyroby oferowane do sprzedaży. Wykazał zainteresowanie złotym łańcuszkiem, o którego pokazanie poprosił. W chwili, gdy ekspedientka umożliwiła obejrzenie biżuterii, mężczyzna wybiegł ze sklepu wraz z towarem wartym prawie 3 tys. zł. Na miejsce zostali wezwani policjanci.

Przeprowadzono czynności procesowe zmierzające do ustalenia sprawcy. W trakcie panującej pandemii działania policjantów są utrudnione, choćby sporządzenie portretu pamięciowego, kiedy sprawca miał na twarzy maseczkę.

W wykrycie sprawcy zaangażowani zostali policjanci Wydziału Kryminalnego. Ich praca przyniosła pożądany efekt. Dane sprawcy zostały ustalone i 34-letni mieszkaniec powiatu dzierżoniowskiego został zatrzymany. Niestety zdążył się już pozbyć łupu. Sprawca został zatrzymany i już usłyszał zarzut.

Poprzez: KPP Dzierżoniów

Komentarze

Zostaw swój komentarz